Klasyki z PS Plus z opcją zmiany formatu z PAL na NTSC i vice versa. Pierwsza gra ma już tę opcję

Syphon Filter 2

Nowe wydanie PlayStation Plus jest na rynku już od jakiegoś czasu, a jedną z najciekawszych opcji zawartych w wariancie Premium jest katalog klasycznych gier z poprzednich generacji. Dzięki temu gracze chcący poczuć nutkę nostalgii mogą na przykład zagrać w kultowe produkcje z czasów PSX-a. Jednak opcja ta miała jeden dość poważny problem, a mianowicie brak opcji wyboru pomiędzy formatami PAL i NTSC. Sony wsłuchując się w głosy niezadowolony graczy, rozpoczęło pracę nad naprawą tego niedociągnięcia.

REKLAMA

Syphon Filter 2 pierwszą grą z katalogu klasyki w PS Plusie, która daje możliwość zmiany regionów

Syphon Filter 2 obsługa regionów
Opcja zmiany regionów w grze Syphon Filter 2 na PlayStation 5

Wraz z pojawieniem się w katalogu klasyki Syphon Filter 2, czyli jednej z popularniejszych gier z czasów pierwszego PlayStation, pojawiła się opcja wyboru formatu NTSC (60 Hz — max 30 FPS). Do tej pory większość produkcji w kolekcji, takich jak Ape Escape czy Worms World Party, które pobierane były na konsole, działały w Europie wyłącznie w formacie PAL (50 Hz — max 25 FPS), a więc w 5 FPS-ach mniej niż gry w formacie NTSC. Część produkcji działało na zasadzie „ulepszonego wyjścia PAL”, imitując tym samym częstotliwość 60 Hz, jednak tworzyło to zauważalny efekt ghostingu (na ekranie pozostają „ślady” po poprzednich pikselach).

Przeczytaj też: Pad do PC

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Sony, opcja ta powinna trafić w przyszłości do wszystkich produkcji znajdujących się katalogu klasyki. Zastanawiać może tylko, czy następne tytuły, które trafią do tej kolekcji, również będą miały wspomnianą funkcję dostępną od samego początku.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!