Kod źródłowy GTA 5 sprzedany za śmiesznie niską kwotę? Dane miały trafić w ręce nabywców za bezcen

GTA 5

Jak informowaliśmy dziś rano, Rockstar padł ofiarą ataku hakerskiego. Wykradziony został kod źródłowy do GTA 5, a wraz z nim ciekawe informacje dotyczące między innymi fabularnych DLC. Okazuje się, że dane te mogły być zakupione za śmiesznie niską kwotę.

Kod źródłowy GTA 5 sprzedano podobno za 2 tysiące dolarów

Jak informuje portal The Gamer, informacje związane z ogromnym wyciekiem kodu źródłowego GTA 5 miały zostać zakupione za jedyne 2000 dolarów, co przy skali wydarzenia zdaje się być naprawdę śmiesznie niską kwotą. Na platformie X pojawił się bowiem wpis użytkownika Dyllie, który podaje, że nabywcami miała być grupa osób ze społeczności moderskiej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

We wpisie pada nazwisko Kierona Austina, który rzekomo nie wniósł żadnych pieniędzy do zakupu grupowego, jednak próbował później sprzedać zdobyte dane za 6000 dolarów. Kieron postanowił nawet obniżyć cenę kodu źródłowego GTA 5, oferując go za znacznie niższą kwotę niż pierwotnie – od 200 do 500 dolarów. Pomimo prób, żadna z transakcji się nie powiodła. W konsekwencji Austin postanowił opublikować kod w sieci „na złość” tak, aby nikt inny nie mógł na tym zarobić.

Zobacz też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Nadal nie jest do końca jasne, kto właściwie kupił kod źródłowy za 2000 dolarów. Na ten moment z doniesień pojawiających się w sieci wiadomo jedynie, że odpowiedzialna jest za to tajemnicza grupa moderów. Warto jednak potraktować podane informacje z dystansem i obserwować rozwój wydarzeń.

Źródło: The Gamer, Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.