Kolejny kraj zatwierdza zakup Activision Blizzard przez Microsoft! „Call of Duty nie jest aż tak istotne”

activision blizzard microsoft

Batalia o przejęcie Activison Blizzard przez Microsoft trwa w najlepsze. Wciąż czekamy na decyzję regulatorów z kluczowych dla obu firm regionów. Tymczasem jednak kolejny kraj zdecydował się zatwierdzić tę transakcję.

Chilijczycy zatwierdzają przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare II

Mowa tu o położonym w Ameryce Południowej Chile. Regulator antymonopolowy tego kraju zatwierdził właśnie fazę pierwszą zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Swoją decyzję poprzedził ankietą wśród rodzimych graczy, którzy wskazali, że umowa nie odbije się negatywnie na tamtejszym rynku gier.

Co ciekawe, po zbadaniu całej sprawy odpowiedzialna za regulacje antymonopolowe w Chile organizacja FNE przedstawiła nam ciekawe wnioski. Wśród osób decyzyjnych o zaakceptowaniu umowy panuje przekonanie, że „Call of Duty nie jest aż tak istotne dla regionu Ameryki Łacińskiej, jak w przypadku pozostałych regionów świata”.

FNE wskazuje też, że nawet po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft w sektorze gier pozostanie wiele niezależnych oraz aktywnych firm. Tym samym Chile jest trzecim krajem, który zatwierdził tę transakcję. Najpierw pozytywną decyzję w tej kwestii wydała Brazylia, a później Arabia Saudyjska.

Zobacz też: Najlepsze stare gry

Najwięcej problemów z przejęciem Activision Blizzard Microsoft wydaje się mieć w USA. Tamtejsza Federalna Komisja Handlu złożyła nawet pozew, który ma zablokować transakcję.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z