Kolejny twórca cheatów do Destiny 2 przegrywa proces z Bungie. Zapłaci odszkodowanie liczone w milionach

Destiny 2

Destiny 2, podobnie jak każda większa produkcja online, ma do czynienia z cheaterami. Bungie stara się aktywnie zwalczać to zjawisko, także na sali sądowej. Na mocy tej polityki sąd skazał ostatnio kolejnego twórcę nieuczciwego oprogramowania do gry studia, który będzie teraz musiał zapłacić firmie wysokie odszkodowanie.

Twórca cheatów do Destiny 2 Mihai Claudiu-Florentin zapłaci Bungie 12 milionów dolarów odszkodowania

Zwiastun Destiny 2

Pozew przeciwko właścicielowi VeteranCheats Mihaiłowi Claudiu-Florentinowi został złożony w 2021 roku. Wyrok zapadł jednak dopiero w zeszłym miesiącu, 26 kwietnia.

Na mocy decyzji amerykańskiego sądu Claudiu-Florentin zapłaci więc Bungie 12 milionów dolarów odszkodowania. To już kolejna tego typu sprawa, bo wcześniej deweloperzy Destiny 2 pozwali również innych twórców cheatów – dla przykładu ostatnio firmie udało się wygrać wieloletnią batalię sądową z AimJunkies.

Zobacz też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Destiny 2 zadebiutowało na rynku 28 sierpnia 2017 roku. Gra jest dostępna na PC, PS4, Xboxa One, PS5 i Xboxy Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.