Twórca emulatora PS2 na Androida zawiesza prace przez groźby śmierci. Smutny koniec ambitnego projektu

Logo PS2

Twórca androidowego emulatora konsoli PS2 o nazwie AetherSX2 zawiesił dalsze prace nad projektem. Ten nadal jest dostępny do pobrania, ale nie będzie już dalej rozwijany. Powodem decyzji były m.in. groźby śmierci wymierzone w autora oprogramowania.

AetherSX2 nie będzie dalej wspierany. Powodem groźby wymierzone w autora

Oświadczenie autora AetherSX2
Oświadczenie autora AetherSX2

AetherSX2 zapowiadał się ambitnie i był często nazywany najlepszym emulatorem PS2 na Androida. Twórca oprogramowania rozwijał go dla rozrywki i traktował całe przedsięwzięcie jako hobby. Niektórzy fani nie mogli jednak tego zrozumieć, a ich frustracja przerodziła się w groźby śmierci i powodowanie innych problemów.

Doprowadziło to do wstrzymania prac nad emulatorem. Jego deweloper potwierdził, że ten jest nadal dostępny do pobrania, ale nie będzie dłużej wspierany aktualizacjami. Przestrzega też przed wszelkiego rodzaju oszustwami. Podkreśla, że zainteresowani emulacją gier z PS2 na Androida powinni ściągnąć program przez zaufane źródło z jego strony.

Zobacz też: Najlepsze gry na telefon

Tym samym jedyną inną oraz dalej rozwijaną opcją emulacji PS2 na urządzeniach z Androidem pozostał DamonPS2. Niektórzy wytykają mu jednak bycie „nastawioną na zysk aplikacją o zamkniętym źródle z bardzo niejasną przeszłością”.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z