Koniec Ubisoft Polska? Kolejny gigant ma zniknąć z rodzimego rynku

Ubisoft

Wygląda na to, że Ubisoft będzie szukał cięć wszędzie, gdzie to tylko możliwe. Firma jakiś czas temu znów opóźniła premierę wyczekiwanego Skull and Bones, a także anulowała trzy inne gry. Teraz najprawdopodobniej uszczupli się też o swój oddział zlokalizowany w Polsce.

Polski oddział Ubisoftu zniknie z rynku?

Prawdopodobne ambitne plany wydawnicze Ubisoftu najwyraźniej koegzystują z ostatnimi poważnymi problemami francuskiego dewelopera. W dobie kryzysu wskazane jest szukanie oszczędności wszędzie gdzie to tylko możliwe. Nic więc dziwnego, że polski oddział firmy ma podobno zniknąć z rynku. Informację tę udostępnił dziś na Twitterze Marcin Kosman.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Byłby to już drugi gigant, który w praktyce zniwelował swoją obecność w Polsce. Wcześniej na podobny krok zdecydowało się EA.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł – najlepsze modele

Ubisoft utrzymywał swoje biuro w Warszawie od 2008 roku. Jego głównym zadaniem była dystrybucja oraz lokalizacja gier w naszym kraju. Wygląda na to, że teraz zadania te przejmie zewnętrzna agencja.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2260 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.