Nintendo kończy wsparcie techniczne dla Wii U! Firma powołuje się na brak części zamiennych

Nintendo Wii U

Niektórym może być ciężko w to uwierzyć, ale od premiery Nintendo Wii U mija w tym roku dokładnie 12 lat, co jak na standardy branży jest bardzo, ale to bardzo długim okresem. Przez cały ten czas japoński producent oferował posiadaczom tych konsol usługi naprawy na oficjalnych częściach lub zamiennikach, które gwarantowały najwyższą możliwość jakość. Pisanie o tym w czasie przeszłym nie jest tutaj jednak bez znaczenia, bo firma poinformowała, że wsparcie techniczne dla tych maszynek oficjalnie dobiegło końca.

Koniec wsparcia technicznego dla Nintendo Wii U

Zapowiedź konsoli Nintendo Wii U z 2011 roku

Stopniowe wygaszanie wszelkich usług związanych z Nintendo Wii U zaczęło się już w marcu 2023 roku od zamknięcia cyfrowego sklepu. Usługi sieciowe dla gier z tej platformy zostały wyłączone w kwietniu 2024 roku, ale do tej pory każdy użytkownik mógł liczyć na naprawę bezpośrednio o japońskiego producenta. Teraz jednak i to stało się przeszłością.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powodem takiej decyzji ma być fakt, iż zapasy części zamiennych dla Wii U się wyczerpały i firma nie produkuje kolejnych egzemplarzy. Jest to szczególnie dotkliwe w przypadku samego kontrolera, który posiada wbudowany ekran dotykowy, sprawiając, że jest on podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Inna sprawa, że Nintendo nie sprzedawało go jako samodzielne akcesorium, co powoduje, że dostęp do części jest jeszcze bardziej utrudniony, a niekiedy wręcz niemożliwy.

Dla każdego entuzjasty Wii U nie są to najlepsze wieści, zwłaszcza jeśli przy ewentualnej naprawie chciałby, aby użyte zostały tylko oryginalne części. W końcu dla kolekcjonerów nawet takie detale mają ogromne znaczenie i potrafią znacząco wpływać na ewentualne wyceny takich urządzeń na wszelkiego rodzaju portalach aukcyjnych.

Traktować to można jako kolejny sygnał, że Nintendo zamyka jeden z rozdziałów swojej działalności, zostawiając za sobą swoją kolejną konsolę. Jeśli więc posiadacie swój egzemplarz akurat Wii U i zależy Wam na ich jak najlepszym stanie, to dbajcie o nie i w miarę możliwości zaopatrzcie się w oryginalne części zamienne, póki jeszcze są dostępne „z drugiej ręki”.

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.