Konsole Sony PlayStation 5 w atrakcyjnych cenach!

ludzie z kontrolerem w ręku
Portrait of joyful father and son gaming on console at home. Closeup cheerful dad and child playing video game indoors. Happy parent and kid boy having fun with game controllers in living room.

PlayStation 5 to najnowsza odsłona uznanej serii konsol do gier produkowanych przez firmę Sony. Dlatego to jeden z najlepszych sprzętów dla graczy na rynku. Teraz, konsolę Sony PlayStation 5 można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie! Sprawdź, jak bardzo atrakcyjnej.

Specyfikacja i dane techniczne konsoli Sony PlayStation 5

PlayStation 5 to prawdziwa technologiczna rewolucja, w porównaniu z poprzednią odsłoną. Najważniejsze zmiany obejmują zastosowanie znacznie szybszego dysku SSD, czy też dużo lepszych podzespołów. Konsola Sony PlayStation 5 korzysta z ośmiordzeniowego procesora AMD Zen 2 o zmiennej częstotliwości zegara, która sięga do 3,5 GHz. Ta sama firma dostarczyła kartę graficzną. W konsoli zamontowano jednostkę AMD RNDA 2 GPU 37 Cus (2,23 GHz, 10,28 TFLOPS).

Konsola do dyspozycji ma aż 16 GB pamięci RAM, a dane zapisuje się na dysku SSD o pojemności 825 GB lub 1000 GB w zależności od wersji. Sony produkuje dwie wersje tego urządzenia. Różnią się obecnością napędu optycznego 4K UHD Blu-ray, który pozwala na odczytywanie płyt z grami przeznaczonymi na PS5 czy PS4. Na najnowszej odsłonie konsol do gier, Sony umożliwia granie w tytuły, które tworzono z myślą o poprzednich wersjach. Dodatkowo Sony PlayStation 5 jest wyposażone w jedno wejście HDMI 2.1, dwa USB-A, dwa USB-C i jedno Ethernet 10/100/1000.

Konsola PlayStation 5 w atrakcyjnych cenach!

Od premiery konsoli Sony PlayStation 5 minęły prawie 4 lata. Dzięki temu można ją kupić w bardzo dobrej cenie. Wiele ofert sprzedaży najnowszego sprzętu od Sony dostępnych jest na stronie https://allegrolokalnie.pl/oferty/konsole-i-automaty/sony-playstation-5-ps5-315566.

O tym, że to jeden z najlepszych wyborów dla graczy może świadczyć bardzo wysoka sprzedaż. W zaledwie 3 lata Sony sprzedało aż 50 milionów egzemplarzy swojej nowej konsoli. To ponad 2-krotnie lepszy wynik od rywali z nowej generacji.

Dzięki temu japońska firma liczy na nawiązanie do ogromnego sukcesu poprzednich konsol Sony PlayStation. PS4 sprzedało się w nakładzie 117 milionów. PS3 to z kolei 87 milionów sztuk. Rekordzistą jest PS2, czyli najlepiej sprzedająca się konsola w historii, z wynikiem aż 155 milionów egzemplarzy.

Źródło grafiki wyróżniającej: Adobe Stock

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.