Gracze liczyli na kontynuację LA Noire. Twórcy szybko wyprostowali sytuację komunikatem

LA Noire

Ostatnio zaczęły pojawiać się plotki, jakoby LA Noire miało doczekać się kontynuacji lub też przynajmniej siostrzanej gry. Wszystko zaczęło się od pewnego posta na Instagramie. Deweloperzy wyjaśnili jednak szybko, że nie mamy na co czekać.

Kontynuacja LA Noire nie powstanie. Przynajmniej na razie

Użytkownicy Reddita zauważyli niedawno ciekawy post na Instagramie. Jego autorką jest Freyja Garbett – australijska kompozytorka – która podzieliła się z nami pracą nad „Sowden House”, czyli tworzonym przez twórców LA Noire psychologicznym thrillerem osadzonym w Los Angeles.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gracze szybko zaczęli więc myśleć, że coś jest na rzeczy. Jeśli nie LA Noire 2, to przynajmniej jego duchowy spadkobierca, za którego odpowiadaliby ci sami twórcy.

Ci jednak szybko naprostowali całą sprawę. Ich komunikat wskazuje, że na razie nie powinniśmy się na nic nastawiać.

Pracujemy wyłącznie nad projektami dla Rockstar. Zamówiliśmy muzykę od lokalnej kompozytorki Freyji Garbett do projektu VR, nad którym pracowaliśmy kilka lat temu w przerwie między projektami. Jest on oparty na przypadku z LA Noire, który nie przeszedł do finału, ale był bardziej demem technicznym niż czymkolwiek innym. Nie mamy pojęcia, czy kiedykolwiek ujrzy on światło dzienne, ale zdecydowaliśmy się dokończyć zlecenie, by wesprzeć lokalną kompozytorkę.

Komunikat Video Games Deluxe

Dlatego też nadal możemy sądzić, że LA Noire pozostanie raczej w stanie uśpienia. Być może deweloperzy zdecydują się na wydanie kolejnej związanej z marką produkcji VR, ale zapewne o pełnoprawną kontynuację będzie niesamowicie ciężko.

Źródło: VGC

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.