Larian Studios oficjalnie z siedzibą w Polsce!

Larian Stuios Poland

Od pewnego czasu w sieci krążyły pogłoski, jakoby Larian Studios miało zdecydować, się otworzyć oddział swojej firmy właśnie w Polsce. Do tej pory jednak nie mieliśmy na to żadnych twardych dowodów, które mogły na to wskazywać. Teraz jednak wszystko stało się jasne i możemy z całą stanowczością powiedzieć, że twórcy Baldur’s Gate 3 będą mieć swoją siedzibę także w naszym kraju!

Larian Studios otwiera siedzibę w Polsce

Larian Stuios Poland sp. z.o.o
Larian Stuios Poland sp. z.o.o (źródło: EKRS)

Dokładnie 12 marca 2024 roku w Polskim Rejestrze Przedsiębiorców wpisana została spółka Larian Studios Poland sp. z.o.o., a prezesem tejże jest nie kto inny, jak sam Swen Vincke. Tym samym jest to najlepsze potwierdzenie, że twórcy Baldur’s Gate 3 faktycznie otwierają w naszym kraju swój oddział, co samo w sobie jest wręcz rewelacyjną wiadomością.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przeglądając dokumenty dostępne przez portal PRP możemy wyczytać jedynie, że przedmiotem działalności studia będzie (a jakże) wszystko, co wiążę się tworzeniem gier. Siedziba polskiego oddziału Larian Studios zaś znajdować się będzie w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej 87.

Concept Tower Grzybowska 87
Concept Tower Grzybowska 87, biuro z siedzibą Larian Studios Poland (źródło: Wikipedia)

Na razie nie jest jasne, kto dokładnie wejdzie w skład nowopowstałego studia, ten zapewne będzie się z czasem krystalizować, a wtedy na pewno dowiemy się konkretów. Możliwe, że belgijskie studio zacznie szukać talentów właśnie wśród polskich deweloperów. Fakt ten z całą pewnością byłby dla rodzimej sceny niezwykle ważny.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko cieszyć się z takiego obrotu spraw, bo pokazuje to, że Polska staje się dla zagranicznych studiów atrakcyjnym miejscem do inwestycji. Wychodzi więc na to, że o polską lokalizację gier Larian Studios możemy być raczej spokojni.

Źródło: EKRS

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.