Last Epoch zalicza wyjątkowo mocny start! Pocieszenie po Diablo 4 lepsze niż oczekiwano

Last Epoch

O Last Epoch zaczęło się w ostatnim czasie robić coraz głośniej ze względu na nadchodzącą premierę wersji 1.0. Sami deweloperzy postawili jeszcze większy nacisk na promocję swojej gry, zapowiadając wiele nowości czy usprawnień. Wczorajsza premiera pokazała, że zainteresowanie pogromcą Diablo 4 było naprawdę bardzo duże.

Last Epoch z mocnym startem, ale też z przeciążonymi serwerami

Last Epoch — trailer

Wczorajsza premiera pełnej wersji Last Epoch okazała się wyjątkowo udana dla twórców i według statystyk SteamDB w tytule w szczytowym momencie bawiło ponad 152 tysiące graczy. Tym samym produkcja od Eleventh Hour Games pobiła swój poprzedni rekord i wiele wskazuje na to, że na tym nie poprzestanie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co ciekawe, w momencie pisania tego newsa w tytule tym bawi się ponad 136 tys. graczy. To pozwala przypuszczać, że w trakcie zbliżającego weekendu gra może przebić kolejny próg popularności.

Oczywiście tak duża popularność doprowadziła do przeciążenia serwerów gry. W związku z tym już wczoraj można było natknąć się na błędy, opóźnienia i wszelkiej maści niedogodności. Twórcy dość szybko przeprosili za całej zajście i zapewniają, że poczynione przez nich starania raczej wyeliminują dalsze problemy.

Last Epoch SteamDB

Warto w tym miejscu także wspomnieć o tym, że Last Epoch aktualnie cieszy się wyjątkowo dobrymi ocenami graczy. Najnowsza aktualizacja wskazuje, że pozytywnie o tym tytule wypowiedziało się aż 81,6% graczy.

Na bazie tak dużej popularności wiele osób zastanawia się, czy Last Epoch ma szansę zdetronizować Helldivers 2, które nadal cieszy się ogromną popularnością. Jest to możliwe, choć niezwykle trudne. Wszystko okaże się już w ten weekend.

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.