Twórcy League of Legends idą na wojnę z cheaterami. Niedługo do gry trafią lepsze zabezpieczenia

League of Legends Patch 13.19

Już w przyszłym tygodniu, 10 stycznia, w League of Legends rozpocznie się kolejny sezon. Riot Games postanowiło podsumować nowości, które niebawem trafią do gry. Społeczność może liczyć na mniej chaterów oraz uczciwsze mecze rankingowe.

Leagie of Legends w 2024 roku: zmiany w systemie rankingowym i nowy anti-cheat

Sezon 2024 w League of Legends

Twórcy League of Legends oficjalnie zapowiedzieli zmianę systemu anit-cheat, którego zadaniem jest rozprawianie się z nieuczciwymi graczami. Mowa tu konkretnie o Vanguard – jego skuteczność została już przetestowana w Valorant, czyli popularnym sieciowym FPS od Riot Games.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wprowadzenie systemu Vanguard planowane jest na koniec lutego bądź początek marca. Cheaterzy będą musieli zadać sobie sporo trudu, aby powrócić do gry, ponieważ blokada będzie obejmowała także wykorzystywany przez nich sprzęt.

League of Legends – Vanguard Anti-Cheat

Deweloperzy planują zwracać Punkty Ligowe (LP) osobom, których mecze zostały przerwane na skutek wykrycia niedozwolonego oprogramowania u jednego z graczy.

Przeczytaj także: Najlepszy projektor do domu

Riot Games zapowiedziało także zmodyfikowanie systemu rankingowego. Na dodatkowe szczegóły musimy jeszcze trochę poczekać, ale docelowo planowane zmiany mają ograniczyć liczbę smerfów w poczekalniach oraz sprawiedliwiej dobierać przeciwników.

Źródło: League of Legends

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.