Rynek handheldów jest dość bogaty w różne urządzenia, między innymi Nintendo Switch 2, czy sprzęt od Asusa. Lenovo nie zostaje w tyle i teraz zaprezentowało nową, potężną konsolkę.
Lenovo Legion Go 2 będzie kombajnem do gier

Pierwszy Legion Go zadebiutował w 2023 roku. Konsola wyróżniała się między innymi dużym ekranem oraz odłączanymi niczym w Switchu kontrolerami. Teraz zaprezentowano jego następcę w postaci Lenovo Legion Go 2.
Nowy handheld od Lenovo zaoferuje nam niższą rozdzielczość niż jego poprzednik, a będzie to 1920 x 1200 px. W zamian za to otrzymamy panel OLED o zmiennej częstotliwości odświeżania obejmujący zakres od 30 do 144 Hz z certyfikatem HDR TrueBlack 1000. To zdecydowanie duży przeskok względem IPS-a w poprzedniej wersji.
Sercem tej bestii będzie procesor AMD Ryzen Z2 Extreme, wspierany przez nawet 32GB RAMu oraz do 2TB pamięci wbudowanej. Możemy ją też dodatkowo rozszerzyć kartą microSD, również do 2TB pojemności. Za zasilanie będzie odpowiadała bateria 74Wh, podczas gdy poprzednik oferował 49 Wh.
Ulepszeniu uległy też odłączane kontrolery TrueStrike. Przede wszystkim drążki będą wykorzystywały teraz efekt Halla, a zwykły D-Pad został zastąpiony takim okrągłym, niczym w kontrolerze od Xboxa Series X|S.
Urządzenie można już zamawiać w przedsprzedaży. Przykładowo w sklepie Media Expert wersja z 1TB pamięci i 32GB RAMu kosztuje 4999,99 zł. Nie jest to mało, ale w zamian dostajemy porządny kawałek sprzętu.
- Sprawdź aktualne ceny Lenovo Legion Go 2 w Media Expert NASZ WYBÓR
- Sprawdź aktualne ceny Lenovo Legion Go 2 w RTV EURO AGD
- Sprawdź aktualne ceny Lenovo Legion Go 2 w Media Markt
- Sprawdź aktualne ceny Lenovo Legion Go 2 na Allegro
A co Wy sądzicie o Lenovo Legion Go 2? Dajcie znać w komentarzach!
Źródło: WCCFTech
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.