Twórcy Lies of P usunęli z gry kontrowersyjne nawiązanie. Szanują „każdego, kto chciałby zagrać w tę grę”

Lies of P napis APAB

Już dawno temu fani zauważyli, że Lies of P zawierało bardzo kontrowersyjne nawiązanie. Chodziło o powieszoną marionetkę, która na szyi miała zawieszoną tabliczkę z napisem „APAB”. W jednym z niedawnych wywiadów twórcy przyznali, że było to nawiązanie do policji i wyjaśnili powody, dla których ostatecznie z niego zrezygnowali.

Lies of P jednak bez kontrowersyjnego napisu „APAB”. Twórca gry tłumaczy dlaczego

Od dawna wszyscy domyślali się, co przedstawia napis „APAB”, którym „przyozdobiono” marionetkę zauważoną w gameplayu z alphy Lies of P z 2021 roku. Tym bardziej że na późniejszych materiałach zauważyliśmy zmianę tekstu widocznego na tabliczce na „Purge Puppets”.

Teraz jednak Video Games on Sports Illustrated zapytało o tę kwestię w wywiadzie przeprowadzonym z jednym z twórców gry, czyli Ji-Won Choiem. Ten rzeczywiście potwierdził, że to odwołanie do policji.

Chodzi rzecz jasna o rozwinięcie akronimu. „APAB” oznacza bowiem „All Puppets Are Bastards”, co jest parafrazą popularnego zwłaszcza w USA skrótu ACAB, który ma swoje korzenie w XX-wiecznej Anglii.

Ji-Won Choi zdradził nam, że ostatecznie zrezygnowano z tego nawiązania z powodu chęci, aby „każdy mógł cieszyć się grą dokładnie tak, jak chcieliśmy, a nie oceniać ją na podstawie jakichkolwiek trendów”. Zdecydowano się więc na usunięcie wszelkich ryzykownych czynników, które mogłyby zaburzyć przedstawioną przez Neowiz interpretację świata przedstawionego.

Szanujemy każdego, kto chciałby zagrać w tę grę i chcieliśmy, aby każdy miał z niej jak najlepsze wrażenia. Ale zrozumiałeś to dobrze, to było „All Puppets Are Bastards”.

Ji-Won Choi

Zobacz też: Najlepszy telefon do 400 zł

Kup Lies Of P

Tymczasem przypomnijmy, że Lies of P pojawi się na rynku już 19 września. Wyczekiwana produkcja będzie dostępna na PC, PS4, PS5, Xboxie One, Xboxach Series X|S oraz w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.