Life is Strange: Double Exposure na 18-minutowym gameplayu! Square Enix prezentuje nową odsłonę serii

Life is Strange: Double Exposure

Na Xbox Games Showcase 2024 nie brakowało niespodzianek, a jedną z nich była zapowiedź Life is Strange: Double Exposure. Na pokazie Microsoftu zaprezentowano pierwszy zwiastun kolejnej odsłony serii, ale wczoraj twórcy zaprosili graczy na nieco bardziej szczegółową prezentację wspomnianej produkcji. Deweloperzy zaprezentowali bowiem długi gameplay, który pozwala sprawdzić, jak nowe Life is Strange prezentuje się w akcji.

Life is Strange: Double Exposure z prezentacją rozgrywki

Life is Strange: Double Exposure – gameplay

Powyższy gameplay z Life is Strange: Double Exposure trwa nieco ponad 18 minut i pokazuje niemal sam początek historii. Zgodnie z zapowiedziami we wspomnianej produkcji gracze będą mieli okazję wcielić się w Max Caulfield, czyli bohaterkę pierwszej odsłony serii Life is Strange. Udostępnione przez deweloperów fragmenty rozgrywki pokazują, jak protagonistka w towarzystwie dwójki przyjaciół obserwuje deszcz meteorytów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

We wspomnianym materiale nie brakuje rozmów z postaciami niezależnymi i pierwszych decyzji. Spokój nie trwa jednak wiecznie. W drodze do domu Max na krótką chwilę traci przytomność, a następnie zauważa swoją przyjaciółkę – Safi – i postanawia sprawdzić, czy wszystko u niej w porządku. Po drodze słyszy jednak strzał, a następnie dokonuje dramatycznego odkrycia.

Fabuła Life is Strange: Double Exposure jest bowiem skupiona wokół morderstwa Safi. Max, chcąc ratować swoją przyjaciółkę, postanawia skorzystać ze swoich dawno nieużywanych mocy. Zamiast tego bohaterka otworzy drogę do równoległego wymiaru, w którym Safi nadal żyje, ale wciąż grozi jej niebezpieczeństwo.

Life is Strange: Double Exposure ma zadebiutować na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 29 października 2024 roku. Wspomniana produkcja w późniejszym terminie trafić także na Nintendo Switch. Niestety – podobnie jak poprzednie odsłony serii – gra nie otrzyma polskiej wersji językowej.

Źródło: YouTube

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.