Tak mogło wyglądać logo PlayStation. Jeden z najbardziej znanych znaków gamingu przeszedł długą drogę

sony playstation

Rodzina konsol PlayStation rozgościła się już w szeroko rozumianej popkulturze na stałe. Zanim to jednak nastąpiło, Sony musiało zadbać o sukces swojej pierwszej platformy do grania. Szczególnie jej logo było jednym z tych elementów, które należało poddać uważnej analizie. Jak się okazuje, proces jego projektowania przeszedł naprawdę długą drogę.

Historia logo PlayStation

Rozwój logo PlayStation
Rozwój logo PlayStation

W 1994 roku debiutuje stworzona przez Sony konsola PSX. Nikt wtedy jeszcze nie przypuszczał, że popularnie zwany „szarak” na stałe odmieni branżę gamingową i da początek nowej, rewolucyjnej marce. Na jej sukces składało się także charakterystyczne logo, które najpierw trzeba było jednak odpowiednio zaprojektować.

Za stworzenie logo PlayStation odpowiadał japoński grafik Manabu Sakamoto. W jego głowie kiełkowało wiele pomysłów, których efekt finalnie przyczynił się do powstania znaku zdobiącego jeden z najbardziej dochodowych brandów w historii całego rynku gier. Jak jednakże możemy zauważyć na powyższej grafice, pierwotne założenia artysty znacznie odbiegały od ostatecznej wersji emblematu.

Dziś mamy już możliwość swobodnego zastanawiania się, czy wybranie innego logo dla konsol Sony zmieniłoby cokolwiek w odbiorze całej rodziny produktów. Z perspektywy czasu możemy jednak spokojnie uznać ostateczny wybór za uzasadniony.

Zobacz też: Jaki VPN wybrać?

Sam znak ulegał później oczywiście kosmetycznym zmianom. Nadal jednak pomimo upływu lat zdobi kolejne konsole z rodziny PlayStation w większości niezmienionej formie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z