Lords of the Fallen z nową prezentacją. Techniczne tajniki konkurenta Dark Souls od Polaków ujawnione

Lords of the Fallen

W najnowszej prezentacji technicznej Lords of the Fallen udajemy się do Skyrest Bridge – jednej z pierwszych lokacji w grze. Dzięki temu możemy zaobserwować, jak jej twórcy wykorzystują w procesie twórczym najnowocześniejszą technologię silnika Unreal Engine 5. Ta obejmuje m.in. trójwymiarowe skany realnych osób czy zaawansowane animacje postaci.

Lords of the Fallen na nowym pokazie technicznym. Gra wykorzysta potęgę Unreal Engine 5

Prezentacja techniczna Lords of the Fallen

W ostatnio udostępnionej nam prezentacji Lords of the Fallen możemy zauważyć fragmenty gameplayu, ale nie one są tym razem najważniejsze. Pokaz skupia się bowiem na elementach technicznych produkcji, które są możliwe do osiągnięcia głównie dzięki potencjałowi technologicznemu silnika Unreal Engine 5. Mówiąc konkretniej, należą do nich:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
  • Zaawansowany kreator postaci, który wykorzystuje m.in. trójwymiarowe skany prawdziwych osób.
  • Stworzone w wysokiej rozdzielczości oraz bogate w znaczną ilość detali tekstury.
  • Animacje drugorzędne, które poprawnie symulują naturalny ruch łańcuchów, ubrań, włosów, pasków itd.
  • Oświetlenie środowiska gry w czasie rzeczywistym, co oznacza natychmiastowe odbijanie efektów światła oraz użycie emisyjnych kształtów w celu dodania szczegółów.
  • Przemieszczanie się pomiędzy dwoma światami gry: krainą żywych znaną jako Axiom oraz Umbralem, królestwem umarłych.

Szczególnie ciekawy jest ostatni punkt prezentacji, który opisuje przełączanie się pomiędzy dwoma światami. Rozwiązanie te znamy już z rodzimego horroru technologicznego The Medium od studia Bloober Team i w jego przypadku okazało się to wysoko cenionym strzałem w dziesiątkę.

Zobacz też: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Przy okazji warto wspomnieć, że Lords of the Fallen zmieniło delikatnie nazwę, pozbywając się z tytułu członu „The”. Produkcja ma zadebiutować jeszcze w 2023 roku i zostanie wydana na PC, PS5 oraz Xboxy Series X|S.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.