Lossless Scalling – nowa wersja programu 4-krotnie poprawia płynność w grach

Lossless Scalling

Od kilku lat gracze PC korzystają z różnych technik skalowania obrazu, które rozwijane są przez największych producentów układów graficznych. Oprócz AMD FSR, Intel XeSS i NVIDIA DLSS możemy zdecydować się na konkurencyjne rozwiązanie, takie jak Lossless Scalling. W najnowszej aktualizacji autorzy programu wprowadzili opcję generowania trzech dodatkowych klatek.

Lossless Scalling 2.11 – ulepszony generator klatek i obsługa G-Sync

Lossless Scalling 2.11 – menu programu

Najnowszą nowością w Lossless Scalling 2.11 jest wprowadzenie kolejnej wersji generatora klatek (LSFG 2.3). Zasada działania LSFG w trybie X4 jest stosunkowo prosta: na podstawie jednej prawdziwej klatki program generuje trzy kolejne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Należy pamiętać, że nie jest to rozwiązanie idealne, ponieważ wiąże się ze wzrostem opóźnień (reakcja na działanie gracza pojawi się na monitorze później) oraz szansą na wystąpienie błędów graficznych.

Trudno sobie wyobrazić komfortowe korzystanie z aplikacji w połączeniu z dynamicznymi grami sieciowymi, jednak posiadacze przenośnych konsol lub starszych laptopów zdecydowanie powinni dać jej szansę.

Aby ograniczyć zjawisko input lagu, twórcy Lossless Scalling rekomendują ograniczenie liczby FPS do 60. Wówczas po włączeniu najwyższego trybu generatora klatek zobaczymy aż 240 FPS.

Autorzy programu wprowadzili wsparcie dla G-Sync, co pozwoli zredukować tearing („rwanie się” obrazu) na kompatybilnych monitorach. Ulepszono także działanie generatora w trybie X3.

Źródło: Steam

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA OKAZJA!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.