Wiceprezes Activision Blizzard chwali decyzję UE. W komunikacie wspomniała o Polsce

Activision Blizzard

Dziś okazało się, że Unia Europejska nie wniesie sprzeciwu wobec wartej 69 miliardów dolarów umowy przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Po ogłoszeniu tej decyzji Lulu Cheng Meservey – wiceprezes wykonawcza ds. korporacyjnych i dyrektorka ds. komunikacji pierwszej z tych firm – wydała komunikat na Twitterze, w którym pochwaliła działania unijnych regulatorów i zapowiedziała zwiększenie obecności Activision Blizzard na terenie UE. W jej wpisach nie zabrakło również wspomnienia o Polsce.

Lulu Cheng Meservey zapowiada zwiększenie inwestycji Activision Blizzard na terenie Unii Europejskiej

Activision Blizzard plans to meaningfully expand our investment and workforce throughout the EU, and we’re excited for the benefits our deal with Microsoft offers players in Europe and elsewhere.

— Lulu Cheng Meservey (@lulumeservey) May 15, 2023

Activision Blizzard plans to meaningfully expand our investment and workforce throughout the EU, and we’re excited for the benefits our deal with Microsoft offers players in Europe and elsewhere.

— Lulu Cheng Meservey (@lulumeservey) May 15, 2023

Jak napisała Lulu Cheng Meservey, Komisja Europejska zatwierdziła fuzję Activision Blizzard z Microsoftem, aby „zapewnić ciągłość silnej konkurencji w naszej szybko rozwijającej się branży”. Wiceprezes zapowiedziała też, że Activision Blizzard znacząco zwiększy liczbę miejsc pracy oraz inwestycji w granicach całej Unii Europejskiej.

Co więcej, w komunikacie nie zabrakło też wspomnienia o naszym kraju. Cheng Meservey przypomniała bowiem o zespołach zlokalizowanych w Szwecji, Hiszpanii, Niemczech, Rumunii, Polsce i innych europejskich krajach, które „mają umiejętności, ambicje i wsparcie rządowe potrzebne do konkurowania na całym świecie”.

Activision Blizzard oczekuje więc, że „dzięki stanowczemu, ale pragmatycznemu, bezstronnemu i opartemu na faktach podejściu UE do regulacji”, powyższe ekipy będą mogły w przyszłości kontynuować zapewnienie wzrostu oraz innowacyjności.

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

Końcowy tweet Lulu Cheng Meservey kieruje natomiast do strony internetowej Activision Blizzard, gdzie znajduje się treść wiadomości e-mail wysłanej dziś przez prezesa firmy Bobby’ego Koticka do swoich pracowników. Podkreślił on w niej, że decyzja UE to osiągnięcie ważnego kamienia milowego.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.