Wiceprezes Activision Blizzard chwali decyzję UE. W komunikacie wspomniała o Polsce

Activision Blizzard

Dziś okazało się, że Unia Europejska nie wniesie sprzeciwu wobec wartej 69 miliardów dolarów umowy przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Po ogłoszeniu tej decyzji Lulu Cheng Meservey – wiceprezes wykonawcza ds. korporacyjnych i dyrektorka ds. komunikacji pierwszej z tych firm – wydała komunikat na Twitterze, w którym pochwaliła działania unijnych regulatorów i zapowiedziała zwiększenie obecności Activision Blizzard na terenie UE. W jej wpisach nie zabrakło również wspomnienia o Polsce.

Lulu Cheng Meservey zapowiada zwiększenie inwestycji Activision Blizzard na terenie Unii Europejskiej

Jak napisała Lulu Cheng Meservey, Komisja Europejska zatwierdziła fuzję Activision Blizzard z Microsoftem, aby „zapewnić ciągłość silnej konkurencji w naszej szybko rozwijającej się branży”. Wiceprezes zapowiedziała też, że Activision Blizzard znacząco zwiększy liczbę miejsc pracy oraz inwestycji w granicach całej Unii Europejskiej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, w komunikacie nie zabrakło też wspomnienia o naszym kraju. Cheng Meservey przypomniała bowiem o zespołach zlokalizowanych w Szwecji, Hiszpanii, Niemczech, Rumunii, Polsce i innych europejskich krajach, które „mają umiejętności, ambicje i wsparcie rządowe potrzebne do konkurowania na całym świecie”.

Activision Blizzard oczekuje więc, że „dzięki stanowczemu, ale pragmatycznemu, bezstronnemu i opartemu na faktach podejściu UE do regulacji”, powyższe ekipy będą mogły w przyszłości kontynuować zapewnienie wzrostu oraz innowacyjności.

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

Końcowy tweet Lulu Cheng Meservey kieruje natomiast do strony internetowej Activision Blizzard, gdzie znajduje się treść wiadomości e-mail wysłanej dziś przez prezesa firmy Bobby’ego Koticka do swoich pracowników. Podkreślił on w niej, że decyzja UE to osiągnięcie ważnego kamienia milowego.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.