Autoodtwarzanie zwiastunów w Xbox Game Pass i więcej nowości w majowej aktualizacji Xbox Series X|S

Xbox Series X|S - Game Pass

Microsoft udostępnił szczegóły dotyczące majowej aktualizacji przeznaczonej dla Xboxów Series S i Xboxów Series X. Wśród nowości znalazły się m.in. automatycznie uruchamiane zwiastuny gier w konsolowej aplikacji Xbox Game Pass i usprawnienia funkcji Quick Resume. Jest ciekawie!

Majowa aktualizacja Xbox Series X|S – co przygotował Microsoft?

Majowa aktualizacja Xbox Series X|S to kilka zmian i nowości. Na samym początku skupmy się na zwiastunach w Xbox Game Pass. Otóż od teraz gry w aplikacji Xbox Game Pass na Xboxie One oraz Xboxie Series S i Xboxie Series X będą automatycznie odtwarzać swoje zwiastuny, gdy na nie najedziemy. Aby uruchomić audio, trzeba będzie nacisnąć w kafelek. Microsoft uważa, że dzięki tej nowości gracze zaoszczędzą trochę czasu podczas poszukiwania nowych gier do ogrania.

Xbox Quick Resume
Nowa zakładka z grami zapisanymi w Quick Resume

Usprawnienia doczekała się także lubiana funkcja Quick Resume, która pozwala na płynne przełączanie się pomiędzy grami i wznawianie zabawy od momentu, w którym się skończyło. Majowa aktualizacja poprawia niezawodność i skraca czasy ładowania. Jakby tego było mało, gry wspierające Quick Resume zostały oznaczone specjalnym tagiem, aby łatwiej było je znaleźć. Pojawiła się również nowa zakładka zawierająca wszystkie gry zapisane obecnie w Quick Resume, z której poziomu można je łatwo i wygodnie uruchamiać. Chętne osoby mogą również dodać skrót do tej sekcji na ekranie głównym swojej konsoli.

Xbox Passthrough Audio
Passthrough Audio

Przechodząc dalej, światło dzienne ujrzała funkcja Passthrough audio. Pozwala ona na dekodowanie dźwięku z aplikacji multimedialnych (m.in. Apple TV czy Vudu) na kompatybilnych urządzeniach HDMI z pominięciem konsoli, aby osiągać jeszcze wyższą jakość dźwięku na zewnętrznych systemach dźwiękowych. Można ją włączyć w ustawieniach audio na konsolach Xbox Series S i Xbox Series X.

Xbox kontrola rodzicielska multiplayer
Rozszerzona kontrola rodzicielska

Z pozostałych nowości wartych odnotowania wypada wspomnieć o dodatkowych opcjach kontroli rodzicielskiej. Jeszcze w tym miesiącu rodzice będą mogli blokować dzieciom możliwość uruchamiania wybranych przez siebie gier wieloosobowych. Z drugiej strony Microsoft pozwoli pociechom wysyłać prośby o pozwolenie na włączenie danej gry, którą rodzic będzie mógł zaakceptować lub odrzucić bezpośrednio w aplikacji mobilnej Xbox Family Settings.

Opisując majową aktualizację Xbox Series X|S, Microsoft wspomniał jeszcze o zakończeniu wsparcia dla aplikacji SmartGlass na PC oraz pochwalił się nowym, dynamicznym motywem na konsolach nowej generacji. Gigant zapowiedział również usprawnienia aplikacji mobilnych Xbox – wkrótce pojawi się m.in. możliwość otrzymywania powiadomień o znajomych rozpoczynających grę.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z