Polska gra tworzona przez jedną osobę z ogromnym zainteresowaniem! Tytuł chcą wypróbować ponad 2 miliony graczy

Manor Lords

Wydaje się, że rynek gier zdominowany jest przez wielkie, wysokobudżetowe produkcje tworzone przez liczne zespoły deweloperskie. Wygląda jednak na to, że znajduje się w nim miejsce także na gry tworzone przez pojedyncze osoby. Przekonał się o tym pewien deweloper z Polski.

Manor Lords to gra tworzona przez jednego twórcę, która cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród graczy

Zwiastun Manor Lords

Manor Lords to strategia czasu rzeczywistego, która osadzona została w czasach średniowiecznych. Tytuł zmierza do usługi PC Game Pass i aktualnie cieszy się potężnym zainteresowaniem, ponieważ chętnych na jego wypróbowanie jest już ponad 2 miliony graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jakby tego było mało, gra tworzona jest przez jedną osobę, naszego rodaka, który sam nie kryje wielkiego zaskoczenia zaistniałą sytuacją. Wstępnie szacował on bowiem, że w jego dzieło będzie chciało zagrać w porywach 14 tysięcy osób. Liczba ta okazała się prawie 150 razy większa.

Kiedy wypuściliśmy pierwszy zwiastun w 2020 roku, moja dziewczyna obstawiała, że chętnych na sprawdzenie gry będzie 7 tys. graczy. Ja byłem bardziej optymistyczny i zakładałem zainteresowanie na poziomie 14 tys. osób. Zupełnie się nie spodziewałem, że grę będzie chciało sprawdzić aż 2 miliony ludzi. Mam nadzieję, że ta historia doda odwagi innym deweloperom, aby próbować się przebić ze swoimi grami. Ja nie miałem pojęcia, jak moja produkcja zostanie odebrana lub czy nie będę po prostu kiepski w marketingu. Na szczęście się nie poddałem i konsekwentnie szedłem do przodu.

Grzegorz Styczeń, deweloper gry Manor Lords:

Manor Lords ma zadebiutować 24 kwietnia 2024 roku w usłudze PC Game Pass jako Game Preview. Wersja na konsole również została zapowiedziana, jednakże nieznana jest jej data premiery.

Źródło: Games Press

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.