Marcowa aktualizacja Xbox wydana. Co nowego?

Xbox Wireless Controller

Luty już dawno za nami, więc przyszła pora na marcową aktualizację Xbox. Najnowsze uaktualnienie oprogramowania konsol Microsoftu przynosi kilka istotnych zmian i nowości, które powinny zostać odebrane pozytywnie przez zdecydowaną większość społeczności. Nie marnujmy jednak czasu i skupmy się na konkretach, czyli tym, co przygotowano dla nas w ramach wspomnianej aktualizacji.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 98% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Marcowa aktualizacja Xbox (2022) – lista nowości

W uaktualnieniu Xbox na marzec 2022 zawarto trzy istotne zmiany i nowości. Oczywiście nie może być mowy o rewolucji, ale mimo wszystko niektórzy z pewnością się ucieszą.


1. „Zachowaj w funkcji Quick Resume”

Zachowaj w funkcji Quick Resume
„Zachowaj w funkcji Quick Resume”

Zdecydowanie najistotniejszą nowością w marcowym uaktualnieniu konsol Xbox jest funkcja o nazwie „Zachowaj w funkcji Quick Resume”. Pozwala ona „przypiąć” maksymalnie dwie gry do specjalnej grupy Quick Resume, co sprawi, że umieszczone tam tytuły będą działać w Quick Resume przez cały czas, a przynajmniej do momentu, aż sami ich nie usuniemy lub dana gra doczeka się obowiązkowej aktualizacji.

Jeżeli w naszej grupie Quick Resume będą już przypięte dwie gry, a my spróbujemy dodać trzecią, to zostaniemy poproszeni o wybranie pozycji, którą chcemy zastąpić.

2. Możliwość przypisania innej akcji do przycisku Share na bezprzewodowym kontrolerze Xbox

Przycisk Share na bezprzewodowym kontrolerze Xbox służy do wykonywania zrzutów ekranu i nagrywania krótkich ujęć z gier. Marcowa aktualizacja przynosi jednak możliwość przypisania do niego innej akcji. Wybór jest spory, ale możemy np. ustawić, żeby po wciśnięciu Share wyciszał się telewizor czy otwierała lista znajomych lub achievementów.


Co interesujące, nowych możliwości doczekały się też kontrolery Xbox Elite Series 2, Adaptacyjne kontrolery Xbox i niektóre inne urządzenia. Zmian można dokonać w aplikacji Akcesoria Xbox na konsoli.

3. Nowy kreator konfiguracji dźwięku

Nowy kreator konfiguracji dźwięku Xbox
Nowy kreator konfiguracji dźwięku

Pojawił się zupełnie nowy kreator konfiguracji dźwięku, za pomocą którego można sprawdzać i weryfikować format dźwięku (HDMI), testować głośniki podłączone do konsol oraz dobierać najlepsze możliwe ustawienia dla swojej konfiguracji. Nowe opcje są dostępne w ustawieniach.

4. Nowy firmware do kontrolerów

Przy okazji wypuszczono też nowy firmware do kontrolerów bezprzewodowych. Poprawek doczekały się pady do Xboxa One ze wsparciem Bluetooth, pady Xbox Elite Series 2 oraz Adaptacyjne kontrolery Xbox. Usprawnienia można ściągnąć zarówno na konsolach, jak i komputerach z Windowsem.

Marcowa aktualizacja Xbox jest już dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników Xboxów One oraz Xbox Series X|S. Aby dokonać aktualizacji, wystarczy przejść do aplikacji Ustawienia na konsoli i z zakładki Ogólne wybrać pozycję Aktualizacje.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.