Gra tak przerażająca, że aż została ocenzurowana na PlayStation. Teraz doczeka się filmowej adaptacji

Martha is Dead

Martha Is Dead to gra, o której swego czasu było dosyć głośno. Wszystko z powodu dodatkowej cenzury, którą opatrzono jej wersje na konsolach PS4 i PS5. Teraz natomiast jej wydawca ogłosił, że doczeka się ona filmowej adaptacji.

Film na podstawie Martha is Dead zapowiedziany

Zwiastun Martha is Dead

Mówiąc konkretniej, Martha is Dead posiada na wszystkich platformach tryb cenzury umożliwiający wyłączenie sceny okaleczania w pewnym akcie gry. Dodatkowo jednak na PlayStation wycięto interaktywność dodatkowych mechanik oraz usunięto niektóre odniesienia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ponadto wersje na PS4 i PS5 mają jeszcze jedną funkcję, którą jest rozszerzony, opcjonalny moduł całkowitego wycięcia danych scen. Warto też wspomnieć, że w wydaniach tych wprowadzono bardziej szczegółowe ostrzeżenie na temat zawartości produkcji.

Naturalnie sprawa ocenzurowania gry wywołała spore zamieszanie. Niestety sam tytuł nie okazał się być dobrym horrorem, o czym świadczy m.in. jego średnia ocen wynosząca 71 na portalu Metacritic.

No ale tak czy inaczej, dziś ogłoszono, że Martha is Dead doczeka się adaptacji filmowej. Pracują nad nią razem wydawca gry – Wired Productions – oraz Studios Extraordinaires i deweloper LKA.

Osadzona w malowniczym, ale zniszczonym wojną krajobrazie Toskanii w 1944 roku, gra „Martha is Dead” to zapadająca w pamięci historia rozgrywająca się na tle II wojny światowej. Gracze wcielają się w Giulię, młodą kobietę uwikłaną w mrożącą krew w żyłach tajemnicę będącą następstwem śmierci jej siostry bliźniaczki, Marthy.

Oficjalny komunikat Wired Productions

Ciekawe więc, jaka produkcja filmowa wyjdzie na bazie gry, która została przyjęta dosyć średnio. Adaptacja ta na razie nie ma daty premiery, ale producenci zapewniają, że więcej informacji na jej temat zostanie ujawnionych już wkrótce.

Przypomnijmy, że Martha is Dead ukazało się na rynku w lutym 2022 roku. Tytuł ten jest dostępny na PC, PS4, PS5, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S.

Źródło: Wired Productions, IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.