Marvel’s Spider-Man 2 ma mieć tak szczegółową grafikę, że twórcy musieli zastąpić jednego z aktorów młodszym

Marvel's Spider-Man 2

Aktor grający Harolda Osborna w Marvel’s Spider-Man z 2018 roku wypowiedział się o kontynuacji przygód „Pajęczaka”. Właściwie to ogłosił, że Marvel’s Spider-Man 2 będzie tak fotorealistyczny, że Insomniac Games musiało zdecydować się na innego, młodszego odtwórcę roli Harry’ego (jak zdrobniale nazywana jest postać).  

Insomniac Games zrezygnowało z aktora grającego Harolda Osborna — grafika ma być tak fotorealistyczna, że twórcy potrzebują młodszego aktora

Zrzut ekranu wypowiedzi Scotta Portera

Jeden z fanów pochwalił na serwisie Twitter Scotta Portera za świetny występ jako Heimdall w God of War: Ragnarok, stwierdzając, że przez to jeszcze bardziej nie może doczekać się, by zobaczyć aktora jako Harolda Osborna w Marvel’s Spider-Man 2. Aktor zauważył tweeta i odpowiedział, że Insomniac Games postanowiło pójść w fotorealistyczną grafikę, przez co potrzebny jest ktoś młodszy do odegrania roli dwudziestokilkuletniego Harry’ego, jak chłopaka nazywa Peter Parker. Nie zostało podane, kto konkretnie zastąpi Scotta Portera.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wiek aktora jest ważny z dwóch powodów. Po pierwsze głos zmienia się wraz z upływającymi latami, więc zwyczajnie słychać, jeżeli twórcy dobiorą do postaci osobę mającą więcej wiosen na karku. Drugą kwestią jest zastosowanie technologii motion capture, za pomocą której przenosi się twarz oraz mimikę aktora do gry. Obecna technologia jest w stanie zarejestrować nawet drobne ruchy mięśni, czy drobne włoski na twarzy, więc użycie wizerunku mającego ponad 40 lat Portera do dwudziestokilkoletniego Harry’ego zwyczajnie będzie widoczne.

Zobacz też: Kody do GTA San Andreas

Wypowiedź szybko została usunięta, jednak Internet nie zapomina i zrzuty ekranu już pojawiają się w sieci jak grzyby po deszczu. Na razie nie dostaliśmy oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, powinno się to jednak wkrótce zmienić. Przypominamy, że premiera Marvel’s Spider-Man 2 odbędzie się w 2023 roku. Dokładnej daty nie znamy, jednak twórcy już wcześniej ogłosili, że prace nad grą idą zgodnie z planem. 

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.