Maverick Games łączy siły z Amazon Games! Twórcy serii Forza Horizon stworzą „unikalną grę AAA”

Amazon Games

Mimo niezbyt korzystnej sytuacji w branży gier Amazon Games zaczyna coraz śmielej poczynać sobie w tym segmencie. Co prawda nie każda inwestycja tej spółki się sprawdza, a dobrym tego przykładem jest New World, który raczej rynku gier MMORPG nie zawojuje. Okazuje się jednak, że Bezos i spółka mają bardzo ambitne plany, a ich realizacji pomogą weterani związani z serii Forza Horizon.

Amazon Games łączy siły z weteranami Forzy Horizon

Forza Horizon 5
Forza Horizon 5

Zgodnie z najnowszymi informacjami, Amazon Games nawiązało współprace z Maverick Games, czyli studiem założonym przez Mike’a Browna, czyli weterana branży związanego z serią Forza Horizon. Efektem wspólnej pracy obu firm ma być wydanie gry, która „ma na celu zrewolucjonizować gatunek gier wyścigowych”. Brzmi to wyjątkowo ambitnie, zwłaszcza że w tym gatunku panuje już i tak spora konkurencja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mike i jego zespół to sprawdzeni twórcy gier, którzy są mistrzami w swoim fachu i nie zadowalają się status quo. Ich wizja tej gry jest świeża i innowacyjna, a my nie możemy się doczekać współpracy z nimi, aby dostarczyć ją graczom na całym świecie.

Christoph Hartmann

Co ciekawe, gra ma odbiegać od powszechnie utartych schematów gier samochodowych, które znane są do tej pory. Mowa przede wszystkim o nieco bardziej narracyjnym podejściu, które ma pozwolić nawiązać graczom wieźć z postaciami.

Wiele wspaniałych gier samochodowych ma niesamowitą rozgrywkę, niesamowitą zawartość. Ale aby naprawdę przekroczyć ten most, aby stać się grą, którą ludzie naprawdę kochają, musi istnieć ta relacja, w której faktycznie kibicujesz tym bohaterom i zakochujesz się w nich. Myślę, że jest to miejsce, w którym nasza gra będzie w stanie naprawdę odróżnić się od innych tytułów z tego gatunku. W tym gatunku nie ma nic, co uniemożliwiałoby posiadanie niesamowitych postaci i niesamowitych historii — po prostu nie zostało to jeszcze zbadane. 

Mike Brown

Sam Brown także nie szczędzi wielu ciepłych słów kierowanych w stronę Amazon Games. Deweloper podkreśla przede wszystkim duży potencjał marketingowy, jaki daje chociażby Prime Gaming czy Twitch. Inna sprawa, że ogromne zasoby finansowe firmy Jeffa Bezosa mogą pozwolić na naprawdę porządny budżet, który może zostać przeznaczony na samo promowanie gry.

Amazon ma tak bogatą gamę firm, które umożliwiają firmie dotarcie do graczy w sposób, który naprawdę wykracza poza to, co może zaoferować większość wydawców, z usługami takimi jak Prime Gaming, Prime Video, AWS, Twitch i Amazon Music, by wymienić tylko kilka.

Mike Brown

Oczywiście na razie niewiele wiemy na temat owego projektu poza tym, że spekulacjami, iż trafi on na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Mając jednak fakt, że odpowiadają za niego osoby niezwykle doświadczone, to można spodziewać się, że dowiozą coś wartego uwagi. Na razie brzmi ciekawie, ale na rezultaty trzeba jeszcze trochę poczekać.

Źródło: amazongames.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.