Medieval Dynasty zadebiutuje na PSVR2. Twórcy zapowiadają „kompletnie nową przygodę”

Medieval Dynasty

Medieval Dynasty to bardzo ciepło przyjęta gra z 2021 roku. Odpowiada za nią polskie studio Render Cube, które najwyraźniej nie zamierza spoczywać na laurach, bo zapowiedziało już, że port symulatora życia w średniowieczu ukaże się również na PSVR2. Nie będzie to jednak ta sama produkcja, co na pecetach — twórcy przygotują „kompletnie nową przygodę”, specjalnie pod wirtualną rzeczywistość.

Nadchodzi Medieval Dynasty na PSVR2, Meta Quest i PC VR

Zwiastun Medieval Dynasty

Studio Render Cube poinformowało, że Medieval Dynasty na PC zdobyło już pokaźną rzeszę fanów. Dlatego też producent zamierza iść za ciosem i wprowadzić grę na więcej platform, choć niestety nie mówimy o pełnoprawnym porcie na konsole PlayStation czy Xbox.

W wywiadzie dla serwisu ISBTECH przedstawiciel studia przyznał, że trwają już prace nad przeniesieniem Medieval Dynasty na Meta Quest — twórcy celują w premierę w pierwszym kwartale 2023 roku. Zaraz po Meta Quest ukaże się wydanie na PC VR, a po PC VR przyjdzie czas na PSVR2. Ciężko powiedzieć, kiedy Medieval Dynasty pojawi się na nowej generacji wirtualnej rzeczywistości od Sony, bo żadnej daty nie poznaliśmy, ale jeżeli zespół się pospieszy, to być może będzie to pierwsza polska produkcja na PSVR2.

Jeżeli chodzi o szczegóły samego portu, to będziemy mieli do czynienia z nową przygodą. Podstawy i założenia pozostaną takie same, ale produkcja dostanie nowego bohatera, nową historię i nowe tereny — wydanie na PC służy deweloperom jedynie jako wzór.

Przeczytaj też: Activision o powodzie słabej sprzedaży Call of Duty: Vanguard

Mimo tak wielu różnic Render Cube zapewnia, że Medieval Dynasty VR zachowa ducha pierwowzoru. Graliście już w tę produkcję na PC, czy średniowieczne survivale to nie wasze klimaty? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z