Gogle Meta Quest 3 oficjalnie! Znamy specyfikację, cenę oraz datę premiery sprzętu

meta quest 3

Właśnie trwa wydarzenie Meta Connect, które poświęcone jest między innymi wirtualnej rzeczywistości oraz sztucznej inteligencji. Podczas eventu potwierdzono również nowe urządzenie przeznaczone dla entuzjastów VR. Poznaliśmy bowiem specyfikację, cenę i datę premiery Meta Quest 3.

Specyfikacja, cena i data premiery Meta Quest 3

Meta Quest 3

Miłośników wirtualnej rzeczywistości z pewnością ucieszy fakt, że już wkrótce w ich ręce trafi Meta Quest 3. Urządzenie zaoferuje nową funkcję – rzeczywistość mieszaną (mixed reality) i ma zapewnić bardziej płynną rozgrywkę oraz lepszą jakość obrazu. Sprzęt jest określany jako „bardziej kompaktowa wersja Quest 2”.

Jeśli chodzi o specyfikację, Meta Quest 3 wyposażone jest w dwa wyświetlacze o rozdzielczości 2064 x 2208 pikseli na oko. Posiada także chip Qualcomm Snapdragon XR2 drugiej generacji. Jak twierdzi producent, nowe urządzenie zapewnia dwa razy lepszą wydajność graficzną w porównaniu do Quest 2.

Gogle wyposażone są w 8 GB RAM, a częstotliwość odświeżania wynosi 90Hz. Ponadto udoskonalono kontrolery Touch Plus, które mają zapewnić lepszą ergonomię i nie będą już korzystać z pierścieni do śledzenia dłoni. Wzmocnienia doczekały się także głośniki – producent podaje, że Quest 3 generuje przestrzenny dźwięk 3D o zwiększonej czystości i basie. Urządzenie powinno wystarczyć na 2-3 godziny rozgrywki na jednym ładowaniu.

Meta Quest 3 jest nieco cięższy od poprzedniej wersji – 515 gramów w porównaniu do 503 gramów – jednak jest nadal lżejszy od 722-gramowego Quest Pro. W nowym sprzęcie dostępne jest także pokrętło ostrości, które pozwoli regulować odległość soczewek. Ponadto można zmieniać ich odległość od twarzy, co stanowi ułatwienie dla osób noszących okulary.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Meta Quest 3 został wyceniony na 499 dolarów. Wysyłka sprzętu rozpocznie się 10 października 2023 roku. Ruszyła już także przedsprzedaż gogli. Dodatkowo w grudniu na urządzeniu zadebiutuje usługa Xbox Cloud Gaming.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.