Polski wydawca gier uznany za jednego z najgorszych 2023 roku. Szczyt listy to spore zaskoczenie

House Flipper 2

Metacritic regularnie publikuje listę najgorszych i najlepszych wydawców danego roku. Dane te opierają się o średnią opublikowanych gier w danym okresie. Właśnie poznaliśmy najnowsze statystyki za 2023 rok i trzeba przyznać, że czołowa 10 zawiera w sobie kilka zaskoczeń.

Lista najlepszych wydawców 2023 roku portalu Metacritic

Resident Evil 4 – zwiastun

Jeśli ktoś zastanawiał się kiedyś, kto wydaje najlepsze i najgorsze gry, to teraz może łatwo się o tym przekonać. Portal Metacritic opublikował bowiem właśnie uporządkowaną według ocen gier listę 46 wydawców z całego globu za 2023 rok.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W zestawieniu znalazł się jeden z rodzimych przedstawicieli. Mowa o PlayWay wraz z pododdziałem Ultimate Games, któremu udało zająć się 2 miejsce od końca. Naszych rodaków sklasyfikowano dopiero na odległej 44 pozycji, gdzie najlepiej ocenionym tytułem za poprzedni rok był House Flipper 2 ze średnią ocen wynoszącą 79 punktów.

Idąc jednak dalej, w czołowej dziesiątce znalazło się kilka firm, które można uznać za zaskoczenie. To m.in. Thunderful, Annapurna Interactive czy DANGEN Entertainment. Naturalnie znajdziemy tam też jednakże sporo uznanych oraz wielkich marek, takich jak Capcom i Sega.

Tak z kolei prezentuje się pełna lista 10 najlepszych wydawców 2023 roku według Metacritic:

  1. Capcom
  2. Raw Fury
  3. Chorus Worldwide
  4. Dangen Entertainment
  5. Annapurna Interactive
  6. Nintendo
  7. Aksys Games
  8. Bethesda Softworks
  9. Sega
  10. Thunderful

Na dalszych pozycjach także uplasowano sporo „grubych ryb”. Mowa tutaj chociażby o Electronic Arts (#13), Microsofcie (#15) czy Sony (#13).

Poza czołówką napotkamy też na Take-Two Interactive, Bandai Namco, Plaion czy 505 Games. W przypadku z pierwszej z tych firm najbardziej uznaną grą był Red Dead Redemption + Undead Nightmare w wersji na Nintendo Switch.

Źródło: Metacritic

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REWELACYJNA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.