Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 bez opcji 4K! Konami nie ma zbyt dobrych wieści dla graczy

Metal Gear Solid Master Collection Vol 1

Od momentu oficjalnej zapowiedzi Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 Konami co jakiś czas raczy nas nowymi szczegółami związanymi właśnie z tym wydaniem popularnych gier. Jeszcze w sierpniu japońskie przedsiębiorstwo zaprosiło część redakcji do przetestowania przygotowanych projektów i zgodnie z opiniami wielu dziennikarzy nie mamy co spodziewać się wielkiej rewolucji.

Teraz zaś pojawiły się pierwsze konkrety związane z rozdzielczością w jakiej ów produkcję uruchomimy i tutaj niestety nie ma zbyt dobrych wieści.

Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 tylko w 1080p na PC, PS5 i Xbox Series X

Metal Gear Solid Master Collection Vol 1 wydajnosc i rozdzielczosc
Metal Gear Solid Master Collection Vol.1, wydajność i rozdzielczość na poszczególnych platformach

Konami zdecydowało się ujawnić oficjalne informacje dotyczące rozdzielczości oraz wydajności w jakiej przyjdzie nam zagrać Metal Gear Solid Master Collection Vol.1. Wiele osób może być rozczarowanych, bo pecetowcy, a także posiadacze PS5 oraz Xbox Series X|S zagrają jedynie w rozdzielczości 1920x1080p.

Osoby preferujące zabawę na Switchu mogą liczyć na tę samą „rozdziałkę” w trybie stacjonarnym, a przenośnie konsola od Nintendo uruchomi gry w 1280×720. Tym samym potwierdzono oficjalnie brak wsparcia dla jakości 4K lub 1440p na żadnym ze sprzętów. Wieści te zapewne rozczarują wiele osób, które korzystają na co dzień z monitorów obsługujących właśnie takie formaty.

W kwestii wydajności sytuacja wygląda nieco lepiej. W tym przypadku mowa o 30 kl./s. przy ogrywaniu pierwszej strony cyklu. „Sons of Liberty” oraz „Snake Eater” zaś pozwoli na zabawę w aż 60 FPS-ach, co zdecydowanie jest o wiele lepszą wiadomością.

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1
Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1

Żeby jednak nie było w tej kwestii zbyt kolorowo, to Konami podkreśla, że „duża liczba efektów podczas rozgrywki czy przerywników filmowych może powodować spadki wydajności”. Niestety nie da się w tej kwestii jednoznacznie stwierdzić o jakich spadkach mowa, ale takie wieści zawsze powodują pewien niepokój.

Przeczytaj też: Telefon do 400 zł

Metal Gear Solid Master Collection Vol.1 zadebiutuje 24 października na konsolach Nintendo Switch, Xbox Series X|S, PlayStation 5, PlayStation 4 oraz na PC. Czekacie na to odświeżenie, czy jednak wolicie klasyczne wydania? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.