Metro Awakening oficjalnie! Nowa odsłona serii to exclusive PlayStation VR2

Metro Awakening VR

Metro Exodus niebawem skończy 5 lat. Od momentu premiery tytuł doczekał się dwóch dodatków, a także wersji rozszerzonej oferującej m.in. ulepszony Ray Tracing. Podczas pierwszego State of Play 2024 zaprezentowano kolejną odsłonę, jednak nie wszyscy fani serii będą mogli w nią zagrać.

Metro Awakening zaprezentowane! Gra trafi wyłącznie na PlayStation VR2

Metro Awakening – pierwszy trailer

Metro Awakening nie będzie typowym tytułem, w który zagrają posiadacze komputerów osobistych oraz konsol Xbox Series X|S i PlayStation 5. Grę opracowano z myślą o goglach VR, a Sony zadbało o wyłączną kompatybilność z PlaySation VR2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Główny bohater, lekarz Serder, zmuszony jest przemierzać moskiewskie metro w poszukiwaniu zaginionej żony oraz lekarstw ratujących jej życie.

W nadchodzącej odsłonie na próżno szukać dużych, otwartych terenów znanych z Metro Exodus. Rozgrywka odbywa się w ciasnych, korytarzowych lokacjach, co wymusza na graczach opracowanie właściwej strategii postępowania.

Gracze będą musieli rozprawić się nie tylko z ludźmi, ale również licznymi mutantami. Z pomocą przyjdzie całkiem bogaty arsenał odblokowywany wraz z postępami.

Posiadacze PlayStation VR2 w Metro Awakening zagrają jeszcze w tym roku.

Źródło: YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.