Microsoft i Activision Blizzard muszą renegocjować umowę? Wczoraj minął ostateczny termin przejęcia

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

Formalności związane z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft w ostatnim czasie nabrały tempa. Wszystko za sprawą ostatniego wygranego sporu sądowego, w ramach którego FTC próbowało tymczasowo zablokować ten zakup. Okazuje się jednak, że pierwotnie zakładany termin, zgodnie z którym całość miała zostać domknięta do 18 lipca 2023 roku, nie został wypełniony. Co to oznacza dla największego zakupu w historii branży?

Microsoft i Activision Blizzard muszą wydłużyć okres potrzebny do zakończenia formalności związanych z przejęciem

Microsoft siedziba

Zgodnie z zapisami umowy pomiędzy Microsoftem a Activision Blizzard po terminie 18 lipca 2023 roku obie firmy mogą odstąpić od umowy. Dodatkowo producent Xboxów musiałby w takiej sytuacji zapłacić wydawcy m.in. Call of Duty 3 miliardy dolarów.

Warto jednak podkreślić, że przekroczenie daty umownej nie oznacza w żadnym razie upadku umowy, bo do tego konieczna byłaby chęć jednej ze stron.

Według źródeł na które powołuje się Reuters, Microsoft naciska na Activision Blizzard, aby przedłużyć okres przejęcia i domknąć w spokoju wszystkie formalności. Tym samym gigant z Redmond chce mieć pewność, że nikt inny nie pokusi się o zakup korporacji prowadzonej przez Bobby’ego Koticka.

Na moment pisania tego newsa obie korporacje miały jeszcze dogadywać warunki dalszej umowy, a z racji na poufny charakter całej sprawy konkretne ustalenia nie zostały jeszcze ujawnione.

Przeczytaj też: Gry podobne do Heroes 3

Kup Xbox Series X

Przedłużenie okresu przejęcia dałoby Microsoftowi i Activision Blizzard dodatkowy czas na uporanie się ze wszystkimi formalnościami. Będzie to szczególnie przydatne w obliczu konieczności znalezienia rozwiązania, którego wymaga od korporacji brytyjski organ antymonopolowy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.