Microsoft banuje coraz więcej graczy Xboxa. W 2022 roku zawieszono miliony użytkowników

Microsoft

Światło dzienne ujrzał właśnie raport Digital Transparency Microsoftu. Głównym jego przedmiotem jest poinformowanie o walce z graczami naruszającymi regulamin Xboxa. Microsoft znacznie zwiększył aktywność w tej kwestii w tym roku. Nowe postanowienia dotknęły w 2022 roku już ponad siedem milionów użytkowników.

Microsoft zbanował w pół roku blisko 5 milionów kont Xbox

Xbox Series X
Xbox Series X

Raport Digital Transparency obejmuje okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2022 roku. W tym okresie poczyniono proaktywne ruchy przeciwko 4,78 miliona użytkowników naruszających regulamin Xboxa. Czynności reaktywnych było z kolei 2,53 miliona.

Liczby te robią jeszcze większe wrażenie w porównaniu do 2021 roku. W okresie od lipca do grudnia zeszłego roku proaktywnych ruchów było zaledwie 461 tysięcy. W swoim raporcie Microsoft chwali się, że walczy z pornografią na swojej platformie oraz z oszustami, co skutkuje coraz mniejszą liczbą zgłoszeń ze strony użytkowników.

Przeczytaj też: Kody do GTA San Andreas

Nowy raport Digital Transparency sugeruje, że działania Microsoftu przynoszą zamierzone skutki. Dave McCarthy, CVP Xbox Player Services, w informacji prasowej zaznaczył, że wszyscy powinni móc czerpać radość z gier wideo, nie martwiąc się o toksycznych graczy. Wiele z tego typu negatywnych osób pożegnało się w tym roku ze społecznością Xboxa.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z