Microsoft może stracić 120 milionów dolarów przez Overwatch 2! Chodzi o esportową ligę związaną z grą

Overwatch 2

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft to dla producentów Xboxa nie tylko pozytywy wynikające z większego portfolio, ale też zobowiązania które wcześniej miała spółka prowadzona przez Bobby’ego Koticka. Jedną z takich rzeczy jest kwestia Overwatch League, która w ostatnim czasie ma się — mówiąc delikatnie — nie najlepiej. Z tego też powodu gigant z Redmond może ponieść dość poważne straty.

Niepewna przyszłość Overwatch League może nadszarpnąć nieco budżet Microsoftu

Overwatch 2 Mercy
Overwatch 2 Mercy

Według najnowszych doniesień Activision Blizzard jeszcze przed przejęciem zwrócił się do 20 drużyn biorących udział w Overwatch League z pytaniem o dalsze losy ligi opierającej się właśnie o Overwatch 2. Firma co prawda nie otrzymała jeszcze odpowiedzi od wszystkich ekip, jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że większość zagłosuje za rozwiązaniem ligi.

Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, to Activision Blizzard będzie zobligowane zapłacić każdej z drużyn odszkodowanie w wysokości 6 milionów dolarów. Sumarycznie daje to więc 120 milionów dolarów, które zapłacić będzie musiał Microsoft, ponieważ firmom ostatecznie udało się dopiąć proces przejęcia.

Kwota owych 6 milionów dolarów dla każdej z drużyn jest efektem współpracy większości drużyn z brytyjską firmą prawniczą Sheridans. To właśnie dzięki temu udało się wypracować kompromis z Activision Blizzard, w efekcie którego zawodnicy będą mogli liczyć na odszkodowanie.

Przeczytaj też: Monitor gamingowy do 600 zł

Co prawda losy Overwatch League jeszcze nie są w pełni przesądzone, lecz czarne chmury wiszą nad jej organizatorami od dawna. Zapewne też gigant z Redmond nie odczuje wspomnianych 120 milionów dolarów straty, jednak nie tego można się było spodziewać przy okazji przejęcia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.