Nowa konsola od Microsoftu już powstaje. Następca Xboxów Series X|S ujawniony przez spór z FTC

xbox series x|s

W związku ze sporem o przejęcie Activision Blizzard, Microsoft został w pewnym stopniu „zmuszony” do przyznania się do opracowywania następcy konsol Xbox Series X|S. Informacja ta została bowiem udostępniona w wymianie dokumentów pomiędzy amerykańską FTC a „gigantem z Redmond”. Projekt posiada nazwę roboczą, która została jednak ukryta w upublicznionej wersji materiałów.

Nowy Xbox jest już opracowywany. Ujawnił go spór z FTC

Fragment dokumentów FTC o nowym Xboxie
Wniosek FTC z żądaniem dostępu do dokumentacji następnego Xboxa

14 marca 2023 roku FTC przesłało Microsoftowi nowy wniosek. Jego treść przykuwa zwłaszcza jeden, interesujący fragment. Ujawnia on bowiem, że w rzeczywistości „Zieloni” opracowują już nowego Xboxa. W celu oceny sporu o przejęcie Activision Blizzard, amerykański regulator monopolowy zażądał dostępu do jego dokumentacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety nazwa robocza następnej konsoli Microsoftu została utajniona w upublicznionej wersji dokumentów. Ze względu na jej długość możemy się jedynie domyślać, że prawdopodobnie jest złożona z dwóch wyrazów. Pasowałoby to zasadniczo do poprzedniej linii Xboxów Series X|S, która początkowo była znana jako „Project Scarlett”.

Zobacz też: Monitor do 1000 zł – najlepsze modele

Tym samym spór Micorosoftu z Sony i regulatorami antymonopolowymi przyniósł nam kolejne wieści o dziesiątej generacji konsol do gier. Wcześniej w toku wymiany dokumentów pomiędzy „Niebieskimi” oraz brytyjskim CMA dowiedzieliśmy się, że rynkowy debiut szóstego PlayStation jest planowany na najwcześniej 2027 rok.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.