Microsoft postawi na promocję gier niezależnych. Program Xbox Indie Selects w szczegółach

Xbox logo

Microsoft od pewnego czasu bardzo chętnie nawiązuje współpracę z różnymi mniejszymi studiami, które decydują się wydawać swoje gry w Xbox Game Pass. Dzięki temu niezależni twórcy mają szansę dotrzeć do większej grupy odbiorców, choć nie każda taka ekipa ma na to szansę. Producent Xboxów zdaje sobie z tego sprawę, a nowa akcja ma rzeczywiście pomóc małym deweloperom w zaznaczeniu swojej obecności na rynku.

Xbox jeszcze lepszym miejscem na promocję gier niezależnych dzięki Xbox Indie Selects

Xbox Indie Selects
Xbox Indie Selects

Akcja Microsoftu dotycząca promowania mniejszych, ale nadal wartych uwagi gier opiera się przede wszystkim na specjalnej zakładce Indie Selects, gdzie wyszczególnione będą perełki warte uwagi graczy. Dzięki temu dostęp do tych nieoczywistych, ale nadal wartych uwagi pozycji w Xbox Store będzie znacznie łatwiejszy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pierwszy z dostępnych kanałów nazwany po prostu „Polecane gry niezależne” skupi się na wyszczególnianiu produkcji, które zyskają rekomendację ID@Xbox. Warto już w tym miejscu podkreślić, że nie będą w tym zawierać się pozycje dostępne w Xbox Game Pass, te bowiem będą osobno promowane na podstronie poświęconej tej usłudze.

ID@Xbox
ID@Xbox

Drugi katalog zaś opiera swoje założenia o cotygodniową rotację rekomendowanych gier, które nawiązywać będą do różnych tematyk. Co to dokładnie oznacza? Przykładowo tematyka „gier dla złoczyńców” pozwoli odkryć takie projekty, które pozwolą wcielać się graczom w postacie raczej nieprzepadające za prawymi zachowaniami.

Inne zakładki będą poświęcone zaś motywom, które będą promować niezależne tytuły z całego świata, ale też gry debiutanckie, wyprzedaże czy te dostępne w ramach przedsprzedaży. Wreszcie, Microsoft zapowiedział, że raz w miesiącu wybierać będzie sześć najlepszych produkcji, które trafiać będą do zakładki Indie Selects głosami ekipy ID@Xbox.

Cała ta inicjatywa zapowiada się wyjątkowo ciekawie i można wręcz powiedzieć, że będzie to swoisty „inkubator gier niezależnych”. Brzmi to bardzo wzniośle i ciekawie, a zarazem daje nadzieje na odkrywanie coraz to nowych perełek, które pozwolą odpocząć od gier AAA. W końcu nie samymi wysokobudżetowymi hitami żyje gracz, prawda?

Źródło: Xbox Wire

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.