Microsoft kupuje Activision Blizzard! Gry firmy (m.in. Call of Duty) będą trafiać do Xbox Game Pass

Xbox przejmuje Activision Blizzard

Właśnie dotarła do nas piorunująca wiadomość; Microsoft poinformował o planie przejęcia Activision Blizzard! To z kolei oznacza, że nowe gry tej firmy będą trafiać do Xbox Game Pass w dniu swojej premiery. Jednocześnie należy wspomnieć, że w niedalekiej przyszłości do usługi zawitają też istniejące produkcje giganta. Co tu dużo mówić: takiego ruchu mało kto się spodziewał.

Microsoft kupuje Activision Blizzard

Activision Blizzard

Na blogu Xbox Wire pojawił się niezwykle interesujący wpis autorstwa Phila Spencera. CEO Xboxa poinformował w nim, że Microsoft zdecydował się przejąć Activision Blizzard, czyli wydawcę mającego w portfolio m.in. takie marki jak Call of Duty, Diablo, Overwatch, StarCraft czy World of Warcraft. Transakcja wyjmie z portfela Amerykanów aż 68,7 miliarda dolarów, a spodziewana data jej finalizacji to rok 2023 (podatkowy, nie kalendarzowy).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kiedy przejęcie zostanie zakończone, w bibliotece Xbox Game Pass pojawi się „tak dużo gier Activision Blizzard, jak tylko to możliwe”. Obietnica dotyczy nadchodzących produkcji spod skrzydła omawianej firmy, jak i tych, które już ukazały się na rynku. Co ciekawe, Microsoft ma na myśli nie tylko pozycje na PC i konsole, a także w chmurze; firma chce, aby jak najwięcej osób miało dostęp do wysokiej jakości gier, niezależnie od posiadanego przez siebie urządzenia.

Aktualnie zespoły Activision Blizzard i Microsoft Gaming wciąż działają niezależnie od siebie, ale po domknięciu transakcji przejęty gigant będzie odpowiadać przed Philem Spencerem. Jak powszechnie wiadomo, na ten moment użytkownicy konsol Sony mogą liczyć na ekskluzywną zawartość w grach z serii Call of Duty. W kwestii istniejących umów raczej nic się nie zmieni, ale po ich wygaśnięciu gracze z obozu „niebieskich” z pewnością nie dostaną więcej niż posiadacze innych platform. To będzie krok w dobrą stronę, bo płacąc tyle samo, każdy powinien otrzymywać identyczny produkt.

Liczba subskrybentów Xbox Game Pass robi wrażenie

Przy okazji ogłoszenia przejęcia Activision Blizzard Microsoft pochwalił się też aktualną liczbą subskrybentów Xbox Game Pass. Na dzień dzisiejszy baza płacących użytkowników przekracza 25 milionów, co można uznać za naprawdę dobry wynik.

Przejęcie kolejnego branżowego giganta i wprowadzenie jego gier do oferty abonamentowej z pewnością zachęci wielu nowych graczy do zapłacenia za subskrypcję. Microsoft dobrze wie, co robi, bo w przeciwnym razie nie wyłożyłby tak ogromnej sumy, jaką niewątpliwie jest niecałe 69 miliardów dolarów.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.