„Ostrożny optymizm” w sprawie przejęcia Activision Blizzard. Prawnicy oceniają przesłuchanie Microsoftu w KE

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

Na koncie Post Up na Twitterze zebrano właśnie opinie prawników, którzy przyglądają się sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Szereg ekspertów wyraził swoje zdanie na podstawie wyników przesłuchania, na którym przedstawiciele „Zielonych” odpowiadali na związane z transakcją pytania urzędników Komisji Europejskiej. Osoba odpowiedzialna za prowadzenie profilu określiła podejście opiniodawców z prawniczego świata mianem „ostrożnego optymizmu”.

REKLAMA

Prawnicy komentują wynik przesłuchania Microsoftu przed Komisją Europejską

Xbox przejmuje Activision Blizzard
Xbox + Activision Blizzard

Przyglądając się opiniom ekspertów na temat rezultatu przesłuchania Microsoftu przed Komisją Europejską, rzeczywiście można zauważyć, że podchodzą oni do finalizacji całej sprawy z umiarkowanym optymizmem. Dla przykładu jeden z nich zakwestionował obawy dotyczące uzyskania praw do marki Call of Duty przez „Zielonych”. Swoje zdanie uargumentował ostatnimi przejęciami w branży audiowizualnej, które nie skupiały się na pojedynczych franczyzach przynoszących zyski.

Ten sam prawnik stwierdził także, że KE martwi się jedynie ograniczeniem konkurencji sprzedaży gier na PC oraz konsole. W takim wypadku wszelka rywalizacja dotycząca grania w chmurze miałaby być pominięta.

Zobacz też: Klawiatura mechaniczna do 200 zł – najlepsze modele

Następny z ekspertów przewiduje z kolei, że większym przeciwnikiem przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft okaże się brytyjskie CMA. Przypomnijmy, że organizacja antymonopolowa ze Zjednoczonego Królestwa jakiś czas temu zaalarmowała o skutkach transakcji, które okazałyby się negatywne dla klientów.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!