Microsoft rozpoczyna szukanie hitów na chińskim rynku. Firma chce mieć konkurenta dla Genshin Impact

Genshin Impact Xbox

Genshin Impact to produkcja, która dość mocno spolaryzowała społeczność graczy. Jedni zagrywają się w nią bez pamięci; drudzy — mówiąc delikatnie — nie przepadają za nią. Bez względu na to jest to tytuł niezwykle popularny, o czym świadczyć może jego stała obecność na liście najczęściej ogrywanych gier free-to-play na konsolach PlayStation. Poza tym jest to dochodowa pozycja, bo w ciągu ostatnich dwóch lat wygenerowała łączne zyski w wysokości 4 miliardów dolarów (3 miliardy pochodzą z urządzeń mobilnych). Okazuje się, że Microsoft planuje iść śladami Sony i znaleźć godnego konkurenta dla Genshina.

Microsoft „ma żałować”, że odpuścił rozmowy z twórcami Genshin Impact

Genshin Impact — trailer aktualizacji patcha 3.2

Według doniesień Reutersa Microsoft zaczyna coraz uważniej przyglądać się chińskiemu rynkowi gier wideo, aby „naśladować sukces Sony z Genshin Impact”. Amerykanie co prawda już wcześniej inwestowali w Chinach, jednak nie na taką skalę jak robili to Japończycy, którzy w 2017 roku uruchomili tam nawet specjalny program nazwany China Hero Project. W roku 2019 Sony nawiązało współpracę ze studiem miHoYo, które wówczas dopiero rozwijało Genshin Impact. Efektem tego gra zadebiutowała na wszystkich platformach poza Xboxem i Nintendo Switch, jednak w tym drugim przypadku trwają prace nad dedykowaną wersją. Według anonimowych źródeł takie posunięcie przyniosło japońskiej korporacji „dużo pieniędzy”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Te same osoby twierdzą, że Microsoft „ma żałować”, że przegapił swoją szansę na dogadanie się z deweloperami Genshina. Co ciekawe firma prowadziła wstępne rozmowy z miHoYo, jednak ostatecznie nie osiągnięto porozumienia. W związku z tym amerykański gigant planuje w najbliższym czasie zintensyfikować swoje poszukiwania na chińskim rynku, aby znaleźć tytuł konkurencyjny z Genshin Impact. Na potrzeby tego zadania powołany został specjalny zespół zajmujący się wynajdywaniem obiecujących gier tworzonych przez chińskie studia.

Przeczytaj też: Kamera do streamowania — najlepsze modele

CEO Recreate Games — Luo Zixiong — przekazał, że Microsoft kontaktował się z wieloma chińskimi studiami, które skupiają się właśnie na tworzeniu gier konsolowych i pecetowych. Reuters zwrócił się do firmy z prośbą o komentarz w tej sprawie, jednak na moment pisania tego newsa korporacja nie nadesłała odpowiedzi. Pozostaje więc czekać i uważnie przyglądać się poczynaniom Amerykanów na chińskim rynku gier wideo.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.