Microsoft pracuje nad wyjątkową funkcją dla Xboxów! Gracze mogą szykować się na rewolucję

Xbox Series X S Chatbot

Microsoft cały czas stara się usprawniać konsole Xbox Series X|S poprzez szereg regularnych aktualizacji. Najnowsze doniesienia wskazują, że gigant z Redmond chce w do swoich sprzętów dodać jeszcze jedno intrygujące rozwiązanie, które w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności. Czyżby konsole do gier miały wejść na jeszcze wyższy poziom funkcjonalności?

Konsole Xbox doczekają się własnego chatbota AI

Według raportu Toma Warrena z redakcji The Verge Microsoft pracuje nad specjalnym chatbotem AI, który zostałby zaimplementowany w konsolach Xbox. Co ciekawe, amerykański gigant potwierdził serwisowi, że ma takie plany. Czym jednak miałby być ów chatbot?

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Informacje, które się pojawiły, sugerują, iż mowa o „animowanej postaci uosabiającej sztuczną inteligencję”, której celem ma być odpowiadanie na pytania graczy związane z problemami technicznymi. Co więcej, AI ma mieć także opcje przetwarzania zwrotów środków oraz dokładnego rozwiązywania i przetwarzania problemów. Mowa więc o swego rodzaju „wirtualnym agencie wsparcia” dla wszystkich, którzy napotkali problemy z działaniem konsoli.

Podczas spotkania wszystkich pracowników Xbox na początku tego roku kierownictwo firmy Microsoft nakreśliło wizję „Xbox Everywhere”, która obejmowała „innowacje w zakresie sztucznej inteligencji” jako kluczowy element tej ambicji.

Tom Warren na łamach portalu The Verge

Sugestie samego Microsoftu wskazują, że opracowywany chatbot miałby trafić do użytku graczy „prędzej niż później”, choć trudno na razie o dokładne terminy. Trzeba pamiętać, że jak na razie to producent Xboxów w ogóle nie wydał żadnego oświadczenia ani komunikatu w tej sprawie, ale skoro potwierdził doniesienia The Verge, to jest to już tylko kwestia czasu.

Brzmi to na pewno bardzo ciekawie i na swój sposób „futurystycznie”, wskazując przy tym spore ambicje samego Microsoftu. Czy taki wirtualny asystent znajdzie zastosowanie? O tym przekonamy się zapewne już za jakiś czas.

Źródło: The Verge

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.