Bethesda oficjalnie dołącza do rodziny Xbox! Nowe gry trafią do Game Passa jeszcze w tym tygodniu

Xbox i Bethesda

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie ZeniMax Media przez Microsoft. Gigant z Redmont najwyraźniej tylko na to czekał, bo dziś oficjalnie ogłosił, że Bethesda dołączyła do rodziny Xbox. Kolejne gry wydawcy trafią do biblioteki Xbox Game Pass jeszcze w tym tygodniu.

Chcesz kupić subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate nawet 82% taniej? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Bethesda już w rękach Microsoftu. Pierwsze informacje o tym, co to oznacza dla graczy

Xbox i Bethesda

Stało się – Microsoft kupił ZeniMax Media, czyli spółkę macierzystą Bethesdy Softworks. Transakcja opiewająca na 7,5 miliarda dolarów w końcu została sfinalizowana. Phil Spencer, szef marki Xbox, opublikował na blogu Xbox Wire obszerny post na temat tytułowego przejęcia.

To zaszczyt powitać osiem niezwykle utalentowanych studiów deweloperskich – Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog i Roundhouse Studios – oraz ich fanów z całego świata w rodzinie Xbox.

– Phil Spencer

Mężczyzna dodał, że teraz, kiedy wszystko odbywa się już oficjalnie, firmy mogą rozpocząć wspólną pracę nad kolejnymi świetnymi grami. Po pierwszych informacjach o planach Microsoftu związanych z przejęciem Bethesdy wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy wydawane przez nią gry staną się ekskluzywne dla komputerów PC i konsol Xbox. Phil Spencer teraz oficjalnie potwierdził, że owszem – niektóre z nowych tytułów uruchomimy wyłącznie na pecetach i Xboxach, choć nie sprecyzował, o jakie gry może chodzić.

Wraz z dołączeniem zespołów kreatywnych Bethesdy do rodziny Xbox, gracze powinni wiedzieć, że konsole Xbox, komputery PC i abonament Xbox Game Pass będą najlepszymi miejscami do zapoznawania się z nowymi grami Bethesdy, w tym niektórymi tytułami, które trafią wyłącznie na Xboxa i PC.

– Phil Spencer

Przejęcie Bethesdy przez Microsoft nie ma wpłynąć na pracę podlegających jej studiów. Gigant chce jedynie „pomagać firmie w docieraniu do jeszcze większej liczby graczy i czynieniu jej gier największymi i najpopularniejszymi w jej historii”. Xbox i Bethesda od dawna dzielą wspólną wizję przyszłości gier, a co ważne – Bethesda rozumie potencjał usługi Xbox Game Pass.

A skoro o Xbox Game Pass mowa, to kolejne gry Bethesdy zawitają do abonamentu jeszcze w tym tygodniu. Niestety Microsoft nie poinformował, których tytułów można się spodziewać, więc nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Pod koniec warto zaznaczyć, że od tego momentu wszystkie nowe gry Bethesdy powinny trafiać do Xbox Game Pass w dniu swojej premiery.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z