Microsoft zwraca pieniądze za swoją największą porażkę! Smutny koniec historii Redfall

Redfall

Nie ulega większym wątpliwościom, że jedną z największych porażek Xboxa ostatnich lat jest bezsprzecznie Redfall od Arkane Austin. Gra okazała się na tyle „niedogotowanym” półproduktem, że była w stanie doprowadzić do zamknięcia studia odpowiedzialnego za grę. Teraz Microsoft wreszcie rozpoczął akcję rozliczania się z graczami, którzy zdecydowali się na zakup preorderów dodatku do tej pozycji.

Microsoft zwraca pieniądze za preordery DLC i Black Bite Edition do Redfall

Jak donosi profil Game Pass Tracker, Microsoft rozpoczął akcję zwracania środków za przedpremierowe zamówienia na DLC do Redfall oraz Black Bite Edition. Dotyczy to zarówno osób, które kupiły grę na Xboxach, jak i w Xbox App na PC oraz na Steamie. Dodatek zapowiadany przez deweloperów nie ujrzy bowiem światła dziennego, bo studio ostatecznie zostało zamknięte i nic spod ich ręki nie ujrzy już światła dziennego.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W założeniach dodatkowa zawartość w postaci DLC była do kupienia w ramach Bite Black Edition, gdzie dostępny był Redfall Hero Pass lub osobno. W każdym z tych przypadków gracze mogą liczyć na zwrot kosztów, co w takiej sytuacji jest oczywiście zrozumiałe. Nie jest to jednak coś, czego zarówno Xbox, jak i Microsoft mogli spodziewać się w okresie wydawania tej gry.

Redfall
Redfall

Zwroty mają być przeprowadzane falami, a osoby, które zdecydowały się na zakup fizycznej wersji Bite Black Edition, mogą skontaktować z obsługą klienta Bethesdy pod tym adresem.

Nie jest to raczej sytuacja, której oczekiwał Microsoft i nie pozostawia wątpliwości fakt, że dla Microsoftu i samego Xboxa jest to plama. Jest to też zapewne nauczka dla samej firmy, która w przyszłości będzie unikać wydawania gier w takim stanie. Grunt, że gracze, których zaufanie zostało nadwyrężone, odzyskają swoje pieniądze.

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.