Poważne zwolnienia w Microsofcie. Pracę mogło stracić 1000 osób, w tym pracownicy działu Xbox

Microsoft siedziba

Nie ulega wątpliwości, że Microsoft to jedna z największych firm na świecie zajmujących się szeroko rozumianymi technologiami. Nie dziwi więc fakt, że zatrudnia ona ogromną liczbę pracowników, którzy obejmują stanowiska w wielu jej działach; także w tych związanych z grami wideo. Najnowsze informacje wskazują, że ostatnio w szeregach tej korporacji miało miejsce dość poważne przetasowanie.

Po zarządzonych przez Microsoft zwolnieniach zamknięto Studio Alpha

Welp, who’s got two thumbs and just got laid off from Microsoft this morning?

2022 has been quite a year. pic.twitter.com/JfsbwKvKfV

— KC Lemson (@kclemson) October 18, 2022

Welp, who’s got two thumbs and just got laid off from Microsoft this morning?

2022 has been quite a year. pic.twitter.com/JfsbwKvKfV

— KC Lemson (@kclemson) October 18, 2022

Jak donosi portal Business Insider (dzięki VGC), z pracą w Microsofcie miało się pożegnać łącznie około 1000 pracowników. Redukcje dotknęły wielu obszarów i nie ominęły działów Xboxa oraz Microsoft Strategic Missions and Technology. Największe „tąpniecie” miało miejsce w przypadku Studio Alpha, które przez długi czas określane było mianem „poważnej inicjatywy gamingowej”. Oddział ten zajmował się tworzeniem symulacji gier wojennych w chmurze dla klientów wojskowych i komercyjnych, jednak po redukcjach został całkowicie zamknięty.

Przeczytaj też: PS5 czy Xbox Series X?

Rzecznik Microsoftu w oświadczeniu dla Business Insider stwierdził, że takie decyzje są poniekąd stałym elementem działania tak dużej korporacji. Trzeba też pamiętać, że na początku roku firma informowała o planach dotyczących zwolnień. Według słów wspomnianego wyżej przedstawiciela gigant z Redmond w przyszłym roku nadal zamierza zatrudniać nowych pracowników „w kluczowych obszarach wzrostu”.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.