Minecraft doczekał się natywnej wersji na PS5. Pewne rzeczy są jednak jeszcze do poprawy

Minecraft

Wszyscy fani Minecrafta, którzy czekali na natywną wersję gry na obecną generację konsol Sony, mogą zacząć świętować. Studio Mojang właśnie wypuściło dedykowane wydanie swojego hitu na PlayStation 5. Póki co owa wersja dostępna jest w opcji preview i pomimo wielu usprawnień, brakuje w niej oczekiwanej przez graczy funkcji.

Minecraft w wersji na PS5 otrzymał natywną rozdzielczość 4K, ulepszony anti-aliasing oraz powiększony zakres widoczności. Brakuje jednakże jednej opcji, która jest mocno wyczekiwana przez graczy. Chodzi mianowicie o ray tracing, który jakiś czas temu był zapowiedziany przez Microsoft, a który do tej pory nie pojawił się ani na PS5, ani na Xboxy Series X|S.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dostęp do wersji preview Minecrafta na PS5 ma każdy posiadacz edycji tytułu na PS4. W ustawieniach gry należy wybrać odpowiednią opcję, która pozwoli na pobranie tytułu w natywnym wydaniu na PlayStation 5.

Minecraft to absolutna czołówka popularności jeżeli chodzi o gry wideo. Tytuł rozszedł się w liczbie ponad 300 milionów egzemplarzy na całym świecie. W produkcje cały czas grają miliony graczy, a porty na kolejne generacje konsol tylko potwierdzają niesamowitą popularność dzieła Mojang.

Źródło: IGN

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.