Zdecydowana większość graczy nie rozpocznie DLC Shadow of the Erdtree do Elden Ring

Shadow of the Erdtree

Już mniej niż dziesięć dni dzieli nas od debiutu wyczekiwanego przez wielu DLC Shadow of the Erdtree do ostatniego soulslike’a od From Software, jakim jest Elden Ring. Jednym z warunków do rozpoczęcia przygody z tą pozycją (poza samym zakupem, rzecz jasna) jest osiągnięcie pewnego konkretnego rodzaju progresji w podstawowej wersji gry. Okazuje się jednak, że wymóg ten spełnia zdecydowana mniejszość osób, które rozpoczęły przygodę w Ziemiach Pomiędzy.

Mniej niż 40% grających pokonało bossa koniecznego do rozpoczęcia przygody z dodatkiem Shadow of the Erdtree do Elden Ringa

Aby rozpocząć przygodę z dodatkiem Shadow of the Erdtree, gracze muszą w ramach podstawowej wersji gry pokonać jednego konkretnego bossa — Mohga, Pana Krwi. Jest on jednak opcjonalnym bossem, który całkowicie niezależny jest od progresji głównej linii fabularnej, co w praktyce oznacza, że sporo grających po prostu go ominęło, często nawet nie zdając sobie sprawy z jego istnienia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wedle statystyk na Steamie tylko 37,8% graczy ma osiągnięcie przyznawane za pokonanie tego właśnie bossa. Na konsolach sytuacja wygląda bardzo podobnie i nie ma co się dziwić. Samo dojście do bossa jest — tak jak wspominaliśmy — zboczenia z głównej linii fabularnej.

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

Wielu może zapytać, czemu akurat ten boss jest wymagany do rozpoczęcia dodatku? Powód jest oczywisty, Mohg jest dość mocno powiązany z Miquellą Pomocnym, który to jest jedną z głównych postaci głównej linii fabularnej dodatku. A to, że jest on tylko opcjonalny? Taki już urok gier od From Software i bardzo specyficznie budowanych światów.

Zresztą pierwsza odsłona Dark Souls miała znacznie dziwniejszy sposób na rozpoczęcie przygody z jedynym dodatkiem, który trafił tamtej pozycji.

Każdy zainteresowany rozszerzeniem ma więc czas do 21 czerwca 2024 roku, aby dotrzeć do Pałacu Mohgwyna i tam stawić czoła Mohgowi. Czy jest to trudne zadanie? W porównaniu do innych bossów z podstawki Elden Ringa raczej nie i wysokopoziomowe postacie raczej nie powinny mieć z nim problemu. Powodzenia Zmatowieńcy!

Źródło: Twitter/X: Bandai Namco

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.