Mobbing w dużym studiu gier wyciszony przez byłego polityka. CD Projekt RED błyskawicznie reaguje

Xbox Cloud Gaming Remote Play

Niestety, ale branża growa nie różni się pod pewnymi względami od innych, a przykładem tego może być zjawisko mobbingu. Do tej pory wszelkiej maści doniesienia słyszeliśmy głównie za sprawą zagranicznych portali i to w kontekście firm zza granicy. Na naszym, rodzimym poletku nie jest lepiej i najnowsze doniesienia tylko to potwierdzają.

Mobbing w polskim studiu tworzącym gry komputerowe ujawniony przez osobę, która odpowiadała za jego ukrycie

W serwisie Frontstory pojawił się wczoraj dość poważny materiał zatytułowany „Akademia Propagandy”, gdzie autorka wpisu opisuje działania agencji PR-owej R4S prowadzonej przez byłego polityka PiS-u – Adama Hoffmana. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo często podobnych tekstów w ciągu całego tygodnia pojawia się kilka, jeśli nie kilkanaście.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się jednak, że ów agencja, prowadząc zajęcia dla studentów w ramach Młodzieżowej Akademii Walki z Dezinformacją, tak naprawdę przekazywała im wiedzę m.in. na temat wyciszania spraw mobbingu w firmach i miejscach pracy. Z dostępnych w internecie filmów wynika, że podczas jednego z takich spotkań właśnie Adam Hoffman przyznał studentom, iż firmie udało się wyciszyć zjawisko mobbingu w jednej firmie, tworzącej gry komputerowe.

Mieliśmy kiedyś firmę, która produkuje gry komputerowe, bardzo dobra firma, znana. Wewnętrzny mobbing, mobbing pracowników — fora wewnętrzne aż huczały. Udało się utrzymać to wewnątrz firmy, nikt się nigdy o tym nie dowiedział, ale było bardzo blisko do tego, aby spółka giełdowa de facto zaliczyła olbrzymie straty liczone w setkach tysięcy, jak nie milionach złotych.

Adam Hoffman

Sprawą dość szybko zainteresował się dziennikarz Szymon Jadczak, który udostępnił to konkretne nagranie. Dzięki temu materiał trafił do ogromnego grona odbiorców, a co za tym idzie — wywołał prawdziwą lawinę spekulacji wśród internautów.

Ludzie zaczęli zastanawiać się, o którą firmę może chodzić i typowali wręcz, że chodzi przykładowo o CD Projekt RED lub Techland. Oczywiście nie mieli na to żadnych dowodów czy poszlak, a jedynie artykuły donoszące o problemach tych spółek ze zjawiskiem mobbingu.

Z tego też powodu twórcy Cyberpunka 2077 i serii Wiedźmin dosyć szybko zareagowali na całą sprawę. W odpowiedzi do wpisu Szymona Jadczaka studio poinformowało, że CD Projekt RED nie współpracuje i nigdy nie współpracowało z R4S ani bezpośrednio z Adamem Hoffmanem.

Cała sprawa jest wyjątkowo nieciekawa, bo w końcu mowa o bardzo niekorzystnym i karygodnym zjawisku i tuszowaniu go. Sprawy nie polepsza fakt, że w to wszystko zamieszany jest były polityk, a jak dobrze wiemy, że tam, gdzie są takie persony, często pojawiają się kłopoty i afery.

Źródło: Frontstory, Twitter/X: Szymon Jadczak

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.