Mobilna aplikacja Xboxa doczeka się ważnej aktualizacji. Ułatwi granie w gry z konsoli na telefonach

Xbox logo

Xbox szykuje aktualizację, która ułatwi granie poprzez aplikację mobilną. Chodzi mianowicie o dodanie kontrolera ekranowego. Dzięki temu gracze nie będą już musieli korzystać z połączenia standardowego pada przez Bluetooth.

Aplikacja Xboxa wkrótce z kontrolerem ekranowym

Aplikacja mobilna Xbox
Aplikacja mobilna Xbox

Aplikacja mobilna Xboxa na Androida i iOS umożliwia m.in. granie w gry z konsoli na urządzeniach przenośnych. W tym celu potrzebujemy kontrolera, który trzeba połączyć ze smartfonem lub tabletem poprzez Bluetooth.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Okazuje się jednak, że wkrótce nie będzie to konieczne. Aplikacja doczeka się bowiem wsparcia dla dotykowego kontrolera, który wyświetli przyciski bezpośrednio na naszym ekranie.

Obecnie funkcja ta jest już dostępna w wersji beta aplikacji. Generalnie jednak rzecz biorąc, nie różni się ona od wirtualnego pada, którego możemy teraz używać w przypadku aplikacji służącej do grania za pomocą chmury Xboxa.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dotykowy kontroler trafi do oficjalnej aplikacji mobilnej. Jego testy rozpoczęły się w tym tygodniu.

Źródło: The Verge

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.