Gdzie Sony nie chce, tam fan zmoduje. PSP Ultimate to coś, czego chciałoby wielu graczy

PSP

Po dziś dzień dla wielu osób przenośna konsolka PSP uchodzi za jeden z lepszych sprzętów, jakie kiedykolwiek zaoferowało Sony. Całkiem dobry projekt techniczny w połączeniu z szeroką biblioteką gier sprawiły, że akurat z tego handhelda wielu graczy korzysta nawet po dziś dzień. Teraz jeden z graczy postanowił nieco unowocześnić swoje urządzenie i ostateczny efekt robi spore wrażenie.

PSP Ultimate to jedna z ciekawszych modyfikacji handhelda Sony od lat

Modyfikacja konsoli PSP w 2024 roku

Czego można spodziewać się po próbach unowocześnienia PSP w 2024 roku? Twórca Macho Nacho Productions postanowił samodzielne wziąć sprawy we własne ręce i zmodować swojego handhelda tak, aby był on bardziej adekwatny dla dzisiejszych czasów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ten oto sposób jego konsolka doczekała się nowego wyświetlacza IPS, dedykowanego portu mini-HDMI. Wszystko to poskutkowało znacznie lepszym obrazem wyświetlanym na ekranie PSP. Co więcej, jeśli ktoś chciałby dość szybko przerzucić na ekran monitora lub telewizora to dzięki modyfikacji i dodaniu portu HDMI stało się to możliwe w rozdzielczości 720p.

PSP
PSP

Modyfikacja ta jednak wymagała od niego usunięcia wejścia na płyty UMD. Z tego też powodu wszystkie gry uruchamiane były z poziomu karty SD. To zaś oczywiście wiązało się z wgraniem nowego systemu, który zezwalałby na takie praktyki. Ostatecznie jednak to było chyba najmniej inwazyjną częścią całego procederu.

Taka modyfikacja powinna zainteresować każdego, komu bliskie było PSP. Oczywiście biorąc pod uwagę poziom ingerencji w sprzętową stronę konsolki, nie każdy będzie w stanie wykonać takiego moda samodzielnie. Patrząc na to jednak jako na ciekawostkę, nie można odmówić twórcy kreatywności.

Źródło: YouTube: Macho Nacho Productions

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.