Cheaty wbudowane w monitor? Sztuczna inteligencja zaznaczy położenie przeciwników w League of Legends

MSI MPG 321URX QD-OLED League of Legends

Podczas targów CES 2024 nie brakuje sprzętu gamingowego. W odpowiedzi na przenośne konsole ASUS ROG Ally oraz Lenovo Legion GO firma MSI zaprezentowała własny handheld – MSI Claw. Z kolei gracze PC będą mogli sięgnąć po nowy monitor MEG 321URX QD-OLED, który został wyposażony w AI. Zadaniem sztucznej inteligencji jest oznaczanie kierunków, z których nadchodzą wirtualni wrogowie.

Monitor MSI MEG 321URX QD-OLED – specyfikacja oraz możliwości wbudowanej sztucznej inteligencji

Monitory z serii MSI QD-OLED

Nowa funkcja nosi nazwę AI SkySight i częściowo uwolni graczy od nieustannego kontrolowania położenia oponentów. Algorytm sztucznej inteligencji będzie analizował minimapę w League of Legends, a następnie zaznaczy na ekranie kierunek, z którego niebawem nadejdą przeciwnicy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dodatkowo na dolnej ramce znajduje się pasek LED RBG (tzw. Spectrum Bar) zmieniający kolor w zależności od aktualnego poziomu zdrowia naszej postaci.

Za wyświetlanie podpowiedzi w pełni odpowiada monitor, dlatego opcja SkySight będzie działała niezależnie od wersji zainstalowanego systemu operacyjnego, a wykrycie jej – w przeciwieństwie do klasycznych cheatów – może być niemożliwe.

Co więcej, możliwości SkySight mają przydać się także osobom, które nie grają w League of Legends.

Producent zamierza udostępnić specjalne oprogramowanie umożliwiające trenowanie sztucznej inteligencji na potrzeby innych tytułów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nauczyć AI rozpoznawania przeciwników w DOTA 2 albo Counter Strike 2.

Przeczytaj także: Najlepsze gry podobne do Far Cry

MSI MEG 321URX QD-OLED wyróżnia się 32-calowym panelem OLED o rozdzielczości UHD (3840 x 2160 pikseli) z odświeżaniem 240 Hz. Deklarowany kontrast wynosi 1500000:1, nie zabrakło także certyfikatu DisplayHDR True Black 400. Dostępne porty wideo to DisplayPort 2.1, HDMI 2.1 oraz USB C (ze wsparciem ładowania innych urządzeń z mocą do 90 W).

Źródło: Tom's Hardware

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.