Monster Hunter Rise ma trafić do Xbox Game Pass i na inne konsole! Znany insider zabrał głos

Monster Hunter Rise

Na ten moment Monster Hunter Rise jest dostępne jedynie na PC i Nintendo Switch, jednak zgodnie z doniesieniami zaufanego insidera, już wkrótce ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Gra ma bowiem trafić też na inne konsole, a przy okazji do biblioteki Xbox Game Pass. Nie da się ukryć, że brzmi to rewelacyjnie!

Monster Hunter Rise w Xbox Game Pass i z premierą na innych konsolach? Wszystko na to wskazuje

Zwiastun Monster Hunter Rise

Tom Henderson za pośrednictwem Insider Gaming poinformował, że Monster Hunter Rise już 20 stycznia 2023 roku zadebiutuje na Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5 i w Xbox Game Pass. Mężczyzna zdradził też, że gra będzie pełnoprawnym portem, który na konsolach najnowszej generacji (nie wiadomo jak z Xboxem Series S) zaoferuje 4K i 60 FPS wraz z 3D Audio. Co ciekawe, wiosną 2023 roku na rynku ma się też ukazać port rozszerzenia Sunbreak.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Informacje te nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale Tom Henderson to jeden z najbardziej zaufanych informatorów w branży, dlatego „przyklepanie” jego słów zapewne jest tylko kwestią czasu. Monster Hunter Rise to prawdziwy hit – od premiery gra sprzedała się w ponad 11 milionach egzemplarzy, mimo że wyszła tylko na PC i Switcha. Debiut na kolejnych konsolach oraz w abonamencie wydaje się więc naturalnym krokiem naprzód.

Przeczytaj też: Gry na telefon

Kiedy otrzymamy oficjalne potwierdzenie o premierze Monster Hunter Rise na Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5 i w Xbox Game Pass, to na pewno o tym napiszemy. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki, żeby doniesienia Hendersona rzeczywiście okazały się trafne.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.