Monster Hunter Wilds maksymalnie wykorzysta możliwości PS5 i Xbox Series X|S. Reżyser gry zapewnia

Monster Hunter Rise

Podczas Summer Game Fest 2024 doczekaliśmy się zapowiedzi Monster Hunter Wilds, czyli kolejnej grze od Capcomu, która bazować będzie na szalenie popularnym IP. Dla każdego fana cyklu będzie to wręcz pozycja obowiązkowa i na pewno spędzą przy niej wiele godzin. Reżyser tej produkcji — Yuya Tokuda — w ostatnim wywiadzie wypowiedział się na temat możliwości technicznych, jakie zaoferuje ten tytuł.

Monster Hunter Wilds ma być „żyjącym i oddychającym światem” dzięki możliwościom konsol nowej generacji

Zwiastun Monster Hunter Rise

Tokuda, rozmawiając z portalem PC Gamer, przyznał, że jego głównym założeniem będzie wykorzystanie w maksymalny sposób możliwości, jakie oferują mu platformy, na które trafi Monster Hunter Wilds. Ma to pomóc w stworzeniu „żywego i oddychającego świata”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloper przyznał, że zawsze zależało mu na wykorzystaniu pełnego potencjału sprzętów, na których tworzy gry. To właśnie dzięki temu podejściu jest on w stanie tworzyć autentycznie wyglądające i przede wszystkim żyjące światy, gdzie zachowania i zwyczaje zamieszkujących je stworzeń są niezwykle ważnym elementem.

Szczerze powiedziawszy to, zawsze miałem jasne, w jakim kierunku chcę podążać. Każda gra Monster Hunter, której jestem reżyserem, zawsze będzie koncentrować się na elemencie ekosystemu. W miarę jak generacje sprzętu, na których pracujemy, stają się coraz potężniejsze, to chcę maksymalnie wykorzystać możliwości sprzętu, aby przedstawić żyjący i oddychający świat tak przekonująco, jak to tylko możliwe.

Yuya Tokuda

Możemy spodziewać się więc, że deweloperzy z Capcomu dostarczą nam nie tylko gigantyczną, ale przede wszystkim bardzo złożoną grę. Jest to znakomita wiadomość, szczególnie dla tych, którzy na serii Monster Hunter zjedli zęby, a Wilds będzie ich kolejnym zetknięciem z tym cyklem.

Ostatecznie jednak na efekty trzeba będzie poczekać, bo termin premiery wyznaczony został na 2025 rok. Zamierzacie sprawdzić Monster Hunter Wilds? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: PC Gamer

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.